Dnem fakulty oslavila FSS 25 let od svého založení

Ve čtvrtek 20. dubna ožila FSS Dnem fakulty, který se letos stal oslavou kulatého pětadvacátého výročí jejího vzniku. Díky děkanskému volnu si mohli studující i zaměstnanci vychutnat občerstvení z food trucků, utkat se ve sportovních turnajích nebo společenských hrách, a stejně tak prozkoumat historii a současnost fakulty s novým audioprůvodcem.

26. 4. 2023

Den fakulty začal v dopoledních hodinách slavnostním zahájením v aule, kde studenti a studentky obdrželi ceny I. A. Bláhy za nejlepší bakalářské práce. Rozdány byly taktéž ceny děkana. Po předání cen si přítomní mohli prohlédnout vystavené insignie a taláry, v nichž při akademických ceremoniích vystupují akademičtí hodnostáři.

V poledne se před fakultou rozlinula vůně občerstvení, které s sebou přivezly food trucky Faency Fries a Páreček!. Až šest set porcí jídla bylo pro studující i zaměstnance zdarma, a to oproti speciálnímu žetonu, který mohl každý dostat pouze jeden. Na výběr bylo z domácích hranolek s různými dipy až po klasické i veganské varianty párků v rohlíku.

Už tradičně se konal i turnaj v ping pongu, stejně jako běh do schodů. Z atria až do pátého patra to nakonec nejrychleji zvládl Tibor Pelegrin, a to za znamenitých 22 vteřin. Méně soutěživí návštěvníci se pak mohli utkat v klidnějších společenských hrách, jako byla obří jenga věž, stolní fotbal, hra Cornholle nebo vnitřní kuželky.

Zajímavou atrakcí bylo kolo štěstí, na němž si mohl každý vytočit zajímavé ceny. Například čaj s děkanem nebo drobné předměty s logem fakulty.

Komentované prohlídky fakulty měly i letos velký úspěch. Skupiny návštěvníků si poslechly výklad o fakultě a mohly se podívat také na střechu, která je běžně nepřístupná. Novinkou vytvořenou speciálně ke kulatým narozeninám FSS byla prohlídka pomocí audioprůvodce a informačních plakátů rozestavěných u nejzajímavějších míst budovy. Zájemci se tak mohli podívat, jak vypadaly prostory fakulty v historii, a stejně tak si mohli poslechnout výklad nejen o architektuře.

K narozeninám fakultě popřály desítky návštěvníků, a to ručně psaným vzkazem na zdi přání.

Všem, kteří se na Dni fakulty podíleli nebo jej navštívili, děkujeme!

Rádi bychom vás poprosili o zpětnou vazbu
ke Dni Fakulty:

Anonymní dotazník