Fakescape vytvořil novou hru. Vybírá na ni na Hithitu

Zpravodajské deníky, žurnalistické články a boj proti dezinformacím. Studentský spolek Fakescape, který se dlouhodobě věnuje edukaci veřejnosti v oblasti mediální gramotnosti, představil novou karetní hru NEKRM KACHNU!.

6. 8. 2021

Hra poskytuje možnost proniknout do světa novinářů, médií a seriózní žurnalistiky. „Po dvou úspěšných vzdělávacích únikových hrách, se kterými objíždíme především školy, jsme si řekli, že je na čase vytvořit takovou hru, kterou si bude moct zahrát kdokoliv, kdykoliv a hlavně opakovaně,“ uvedla členka Rady vedoucích a vedoucí kreativního týmu Fakescape Veronika Sodomová. Karetní hru by chtěli nyní rozšířit nejen do škol, ale také knihoven a středisek volného času.  

Velká část hry vznikla ve spolupráci s nadací O2 Chytrá škola. Na pokrytí zbylých nákladů nyní slouží kampaň na Hithitu, pomocí které lze přispět na tisk a distribuci. Za příspěvek si lze vybrat odměnu. Kromě her Fakescape nabízí plátěnky, plecháčky nebo trička. Finanční podporu lze zaslat do 21. 8. 2021.  

Karetní hra je určená pro děti od dvanácti let a je skvělá nejen jako výplň rodinných večerů a zábava s kamarády, ale také jako výukový materiál například v hodinách občanky. Hráči si na vlastní kůži vyzkouší profesi novinářů pracujících ve zpravodajských denících. Plní novinářské úkoly a následně vydávají články, kterými mohou přilákat čtenáře. Hráč s největší čtenářskou přízní vyhrává. „Nejdřív je ale potřeba články zkontrolovat a ověřit, jestli splňují zpravodajská kritéria. Když ho někdo vydá s chybou, převezme jej i se čtenářem dezinformační deník Kachna,“ vysvětlila pravidla hry Sodomová. Jakmile Kachna dosáhne určitého počtu čtenářů, vyhrává nad všemi hráči. Přestože každý hraje sám za sebe, všichni společně se snaží zabránit šíření dezinformací a posilovat mediální gramotnost. 


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.