Hledáme dobrovolníky a dobrovolnice - pomoc v denním stacionáři

Máte ještě prostor pro dobrovolnickou činnost? FSS se ve spolupráci s Magistrátem města Brna a Společností Podané ruce zapojuje do pomoci lidem bez domova. Pomůžete také?

14. 4. 2020

Současná pandemie si nevybírá. Existují ovšem skupiny, které jsou riziku vystaveny přeci jen víc. Velmi náročná je současná situace pro lidi bez domova. Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity, Magistrát města Brna a Společnost Podané ruce o. p. s. se proto rozhodly zaměřit své úsilí v boji proti šíření tohoto virového onemocnění právě na skupinu lidí bez domova. Jak bude spolupráce fungovat?

V Brně na ulici Vlhká vznikne denní stacionář, který povede Společnost Podané ruce. Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity zabezpečí dobrovolníky a dobrovolnice a Magistrát města Brna poskytne nejen zázemí a stravování, ale postará se také o bezpečnost klientů i pracovníků.

Abychom mohli lidem bez domova (tím i celé společnosti) podat tuto pomocnou ruku, prosíme o následující:

1) Pokud jste studenti/studentky naší fakulty, naší univerzity či jakékoliv jiné školy a máte chuť jednou týdně pět (a klidně i více) hodin činit něco smysluplného a něco se i naučit, zvažte, prosím, možnost stát se dobrovolníkem/dobrovolnicí a podpořit dobrou věc. Pokud nestudujete, ale máte čas i chuť, přihlaste se také!

2) Jednoduše zavolejte na číslo 777 132 167 nebo napište na binka@fss.muni.cz nebo isova@fss.muni.cz a my Vám rádi poskytneme vše podstatné - zaškolíme Vás, pomůžeme naplánovat Vaše zapojení do projektu, poskytneme podporu.

3) Naše dobrovolnická práce začne příští týden v pátek 17. dubna. Každý den budou fungovat dvě směny – první od 9:00 do 14:00, druhá od 14:00 do 19:00.

4) Kromě zaškolení, odborné supervize a podpory proděkana pro vnitřní a vnější komunikaci dostanete také:
-uznání odpovídajícího počtu hodin jako součást praxe (pokud jste z Katedry sociální politiky a sociální práce nebo z Katedry psychologie na FSS MU)
- v případě, že nebude Vaše činnost uznaná jako praxe, pak si budete moci (pokud nasbíráte 20 a více dobrovolnických hodin) zapsat předmět, za který následně dostanete 2 kredity typu c
- stravování ve dnech, kdy se dobrovolnicky zapojíte (svačinu a oběd pro první směnu, svačinu a večeři pro druhou směnu)
- kapesné ve dnech, kdy se dobrovolnicky zapojíte (300 Kč za jednu pětihodinovou směnu ve formě stipendia)

Věříme, že společně můžeme udělat něco, co dává smysl.
Devět fakult, jedna univerzita a trochu toho smyslu!