O sociálních a psychologických aspektech invaze se debatovalo v atriu

Stejně jako minulý týden se i včera, ve středu 9. března, atrium Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity stalo místem pro debatu o současném dění na Ukrajině. Druhý díl z cyklu Ruská invaze na Ukrajinu očima FSS se tentokrát na problematiku díval více sociologickým a psychologickým pohledem.

11. 3. 2022

Ačkoliv by se na první pohled mohlo zdát, že současná situace je tématem především pro odbornice a odborníky na bezpečnost, politologii a mezinárodní vztahy, je velice důležité se na invazi dívat i z jiných hledisek. Včerejší debata se více než samotným konfliktem zabývala uprchlíky, jejich situaci, psychickým stavem a také možnostmi, jak jim třeba konkrétně město Brno pomáhá.

Debaty, kterou moderovala studentka mezinárodních vztahů Vlasta Macháčová, se zúčastnili 4 hosté. Doktor Roman Baláž z katedry sociální politiky a sociální práce na fakultě vyučuje například kurzy o migraci a menšinách. Docent Jan Šerek z katedry psychologie je mimo jiné odborníkem na politickou psychologii. Další zástupkyní katedry psychologie byla doktorka Zuzana Masopustová, která se věnuje psychodiagnostice dětí, mládeže a rodiny. Poslední odbornicí byla absolventka sociologie magistra Lenka Šafránková Pavlíčková pracující jako koordinátorka interkulturní práce na Odboru sociální péče Magistrátu města Brna.

Pokud jste debatu nestihli, můžete se zde podívat na její záznam:

Na další debatu se můžete těšit už příští týden. Tentokrát však ne ve středu, ale už v úterý - 15. března od 16 hodin. Těšit se na vás budeme v atriu Fakulty sociálních studií v Brně i živě na Facebooku