Ocenění MUNI Scientist 2021 obdrželi i dva politologové z FSS

Grantová agentura Masarykovy univerzita (GAMU) ocenila vědce za špičkové výsledky a významné vědecké počiny. 

23. 11. 2021


Miriam Matejova a Miloš Gregor.

Cenu MUNI Scientist, které je soutěžní kategorií GAMU, uděluje prorektorka pro výzkum a doktorské studium Šárka Pospíšilová. Cílem je ocenit významné vědecké počiny, posílit motivaci vědeckých pracovníků univerzity a šířit dobré jméno Masarykovy univerzity ve vědecké komunitě i mezi veřejností. Mezi oceněnými vědci jsou letos i dva politologové z Fakulty sociálních studií.  

Miriam Matejova cenu MUNI Scientist získala za článek s názvem Embracing the Darkness: Methods for Tackling Uncertainty and Complexity in Environmental Disaster Riggs, který napsala společně s Chadem M. Briggsem z University of Alaska.  Článek byl vydán v odborném časopisu Global Environmental Politics letos v únoru a zabývá se scénáři a simulacemi, které mohou pomoci vědcům identifikovat, hodnotit a komunikovat řešení komplexních problémů a rizik. 

Druhým oceněným je Miloš Gregor, který cenu obdržel za svůj podíl na publikaci Political Communication and COVID-19: Governance and Rhetoric in Times of Crisis, kdy byl jedním z editorů. Na knize, která vyšla letos v březnu, spolupracoval s dalšími vědci z Velké Británie, Itálie a Spojených států amerických. V publikaci jsou porovnávány a zanalyzovány politické komunikační reakce na vypuknutí a šíření COVID-19 ve 27 zemích, Evropské unii a Světové zdravotnické organizaci. Mimo jiné byly zjištěny faktory, které měly vliv na ochotu lidí dodržovat opatření. 

Moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.