Odbornice a odborníci debatovali o ruské invazi na Ukrajinu

Stovky přítomných a online divaček a diváků měla středeční debata v atriu Fakulty sociálních studií MU. V ní expertka a experti diskutovali o současné situaci na Ukrajině, prostor byl i pro dotazy z publika.

3. 3. 2022

Bez popisku

Probíhající konflikt na Ukrajině vyvolává spoustu otázek. Ve středu 2. března na ně odpovídala doktorka Petra Kuchyňková a doktor Vladan Hodulák z katedry mezinárodních vztahů a evropských studií a profesoři Jan Holzer a Miroslav Mareš z katedry politologie. Akci moderoval student mediálních studií a žurnalistiky Jiří Svoboda.

Dvouhodinová debata se mimo jiné zabývala třeba i ruskou propagandou a ekonomickými sankcemi. Ve druhé části debaty byly zodpovězeny otázky z publika.

Na záznam debaty se můžete podívat na YouTube kanálu FSS: 

Během debaty pokračovala také iniciativa studentek a studentů katedry politologie, kteří vyráběli stužky v barvách ukrajinské vlajky na symbolickou podporu země. Finanční příspěvky, které vybrali, půjdou na sbírku pořádanou Pamětí národa. Peníze budou sloužit například na nákup ochranného vybavení a zdravotnického materiálu.

Pokud i vy chcete pomoci lidem zasaženým válkou na Ukrajině, kromě zmíněné sbírky můžete přispět například přes Obchodní centrum MU. Více informací jak pomoci najdete na webu dobrovolnického centra MUNI POMÁHÁ

Na válku je ale třeba dívat se i z jiných hledisek. To sociální a psychologické vám přineseme už příští středu při další debatě. Sledujte naše facebookové stránky, kde vás o ní brzy budeme informovat.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.