Jak ses připravoval na přijímací zkoušky na psychologii a co se ti nejvíce osvědčilo?
Nejvíce mě na přijímačky připravila doučující, která se orientovala přímo na kombinaci testů, kterou jsem na psychologii na FSS potřeboval. Dala mi spoustu skvělých tipů, které často využiju i teď, při studiu na vysoké škole. Například - vždy si vyzkoušet formát testu doma nanečisto, ale v co nejpodobnějším nastavení, například s časovačem. Nebo pokud zvolím nějakou odpověď, už ji za žádnou cenu neměnit. A celkově se soustředit nejen na to, jak získat co nejvíce znalostí, ale naučit se, jak napsat dobrý test jako celek. V neposlední řadě mi pomohlo nezlomitelné přesvědčení, že to dám.
Čím bys řekl, že je psychologie na FSS jedinečná?
Jednoznačně svým vědeckým zaměřením. Dává nám také velmi vysoké standardy, jak kriticky přijímat a hodnotit nejen psychologické informace, které míří naším směrem. Velmi oceňuji také odbornost a široké zkušenosti našich vyučujících, z jejichž výzkumů a poznatků mohu čerpat na každé přednášce. Studium psychologie na FSS zahrnuje spoustu statistiky a metodologie, což je ale spíš plus pro ty, kteří už mají tyto předměty úspěšně za sebou. (smích)
Je studium psychologie náročné?
To je samozřejmě individuální, ale mám vždy pocit, že když si nevím rady, můžu se obrátit na spolužáky, kteří mi ochotně poradí. Studium je náročné, ale určitě zvládnutelné. Vyžaduje poměrně dost samostatné přípravy, pečlivosti a místy i odhodlání, takže na to je určitě dobré se připravit. Ale kdybych si měl vybrat znovu, neměnil bych.
Co tě, v otázce samotného studia, na FSS nejvíc baví?
Upřímně, asi skutečnost, že mám pocit velké sounáležitosti celé fakulty. Že vcelku všechny studijní programy, i když jsou tak rozdílné, vlastně na nějaké úrovni tahají za jeden provaz. I proto oceňuji, že si můžu zapsat předměty právě nejen z psychologie, ale z jakéhokoliv dalšího oboru, který se dá na FSS studovat.