Česko-německý den: 30 let svobody - Quo vadis, střední Evropo?

  • 17. října 2019
  • Aula FSS

V polovině října se uskuteční tradiční konference v rámci Česko-německého dne, tentokrát věnovaná střední Evropě, vzájemným vztahům v tomto regionu a jeho roli v současné Evropské unii. Spolková republika Německo patří mezi ekonomicky a politicky

nejvýznamnější země Evropy a vztahy s touto zemí tvoří osu zahraniční politiky pro mnohé státy v jeho sousedství. Toto bezesporu platí i pro Českou republiku, Slovensko, Maďarsko a Polsko, tedy státy tvořící tzv. Visegrádskou čtyřku. Téměř tři desetiletí svobody v těchto státech a změny, kterými v současné době prochází středoevropský region a celá Evropská unie, poskytují dobrou příležitost na zhodnocení vzájemných vztahů a jejich vývoje do budoucna. V první části se konference zaměří na vzájemné vztahy Německa ze zeměmi V4, jejich hlavní společná východiska a případné rozdíly. Druhý panel naopak představí názor odborníků ze střední Evropy na její roli v širším kontextu Evropské unie. Konference se uskuteční v rámci již tradičního tzv. Česko-německého dne na Masarykově univerzitě. Spolupořadatelem akce je nadace Konrad Adenauer-Stiftung v České republice.

Organizátoři: Mezinárodní politologický ústav, Nadace Konrada Adenauera v České republice Pracovní jazyk: čeština, němčina (tlumočení zajištěno) Pro účast na konferenci se prosím registrujte zde:

https://www.iips.cz/cz/konference/cesko-nemecky-den-30-let-svobody-quo-vadis-stredni-evropo/

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.