Noc vědců - šetrně k planetě

Po celou akci

Na 15 minut seniorem/seniorkou  

Nabízíme možnost vyzkoušet si tzv. gerontooblek, sadu simulující některá omezení seniorského věku. Se sadou je možné si vyzkoušet různé praktické i sociální aktivity. Prožitá zkušenost posiluje uvědomění zdravotní prevence, ale posiluje i emaptii vůči seniorům v dnešní společnosti. Ukázka je součástí série aktivit "Šedí a zelení aneb všechny barvy budoucnosti".

Po celou akci

Společnost a klimatická krize 

Klimatická krize je tu - a společnost nereaguje. Sociologický workshop na téma "Proč nic neděláme, i když víme, že něco dělat musíme".

Každou celou hodinu (délka cca 45 minut)

Ekologická bezpečnost: Černobyl, vyschlá jezera a jiné hrozby 

Na úvod bude představena problematika ekologické bezpečnosti a její výzkum a výuka na oddělení bezpečnostních a strategických studiích FSS MU. Následně formou krátké prezentace představí experti z oddělení svoje poznatky z terénního výzkumu (zvláště ve středoasijském a středovýchodním prostoru) a nakonec je pro účastníky připraven tematický kvíz o ceny (včetně jeho vyhodnocení).

18:00 — 22:00

Před kamerou, za kamerou, někdo musí stát   

Kromě oslňující záře reflektorů si u nás vyzkoušíte, jak se moderuje počasí. Ve studiu si také mimo jiné budete moci vyzkoušet, jaké to je připravit  si a pronést na kameru krátký, motivační projev směrem k voličům.
A co víc, pokud budete mít zájem, můžete si svůj moderátorský výkon odnést na videu jako památku

18:00 — 20:00

Poznej své schopnosti hravě

Děti ve věku 6 - 12 let budou mít jedinečnou příležitost vyzkoušet si na vlastní kůži, jaké to je, řešit opravdový psychologický test, vyvinutý na základě dlouholetého výzkumu schopností dětí. K dispozici budou tři krátké verze vybraných testů (logické myšlení, paměť, matematické usuzování), které jsou integrovány do poutavého herního příběhu a prostředí. Malá odměna bude čekat na každého řešitele. Rodičům budou k dispozici psychologové, kteří se zabývají problematikou nadaných dětí.

19:00 — 21:00

Česká veřejnost a příroda - mají Češi rádi přírodu?  

Kdo v Česku přírodu chrání, komu je lhostejná a kdo jí nemá rád.

19:00 — 21:00

Environmentání stopa a jak ji měřit  

Jak změřit dopad našeho života na životní prostředí a jak minimalizovat negativní dopady našeho jednání na přírodu.

20:00 — 22:00

AtriumKvíz, aneb co víte o lidech a společnosti   

Osvědčené formáty není dobré měnit, můžete se tedy těšit na tradičních pět kol po deseti otázkách plus nějaké bonusové. 
Otázky? Typických 10 kol, každé po pěti otázkách a jelikož se jedná o Noc vědců, otázky budou mít něco společného s letošním tématem noci... A to „Šetrně k planetě“, čili můžete čekat skoro vše.
Startovné? Nene... Na našem kvízů žádné startovné neplatíte?
Ceny? Ano, pro první tři týmy.
Pivo zdarma? Ano

Webové stránky Noci vědců

Sdílení události