Tato aktivita nabývala mnoha podob a tváří, ale vždy platilo okřídlené Quod bonum, felix, faustum, fortunatumque sit (Ať je to k dobru, štěstí, blahu a zdaru).
Několik tipů pro ty, kteří se ve stravitelné formě zajímají o poznatky dalších oborů: Jitka Navrátilová z Katedry sociální politiky a sociální práce připravila podcast pro seniory „Jak si vzájemně pomáhat mezi generacemi“.
Lenka Waschková Císařová a Johana Kotišová z KMSŽU popularizovaly na serveru Mediář svou studii o motivacích a etice novinářů v MFDnes, kterou původně uplatnily jako excelentní akademickou publikaci.
Kateřina Lišková představila v popularizační přednášce „Láska a sex za Železnou oponou“ svůj výzkum americkému akademickému publiku.
Politolog Otto Eibl před volbami přetavil do populárního diskursu složité téma politické soutěže, když mluvil v Respektu o Andreji Babišovi jako o „apoštolovi normálnosti“.
Martin Vaculík z katedry psychologie uvažoval v Českém rozhlasu plus o vztahu práce, naší motivace, odolnosti a spokojenosti.
Rady rodičům, které se týkaly dobrého využívání internetu jejich dětmi, zase ve stejném médiu dával David Šmahel z institutu IRTIS.
Naděžda Johanisová z KES pak představila na Novinkách při příležitosti recenze nového vydání knihy „Malé je milé“ širokému publiku principy environmentální ekonomie, jejichž výzkumu se věnuje i odborně.