Zahraniční studující v novém semestru

V týdnu před začátkem jarního semestru na celé univerzitě, tedy i na FSS, proběhl Orientační týden tradičně organizovaný pro nové zahraniční studenty.

27. 2. 2023

Jak pro ty, kteří nastoupili do prvního semestru studia v anglických studijních programech, tak i pro studenty, kteří na fakultě budou studovat v rámci programu Erasmus+ či jiných mobilitních schémat, čekal bohatý program. Absolvovali řadu setkání a informačních schůzek, během nichž se mohli blíže seznámit s průběhem studia v jarním semestru, s historií fakulty, s jejími pracovišti, garanty programů, do nichž byli přijati, nebo s erasmovskými koordinátory jednotlivých kateder. Rovněž byli obeznámeni s fakultní knihovnou a bohatou škálou jí poskytovaných služeb i s Informačním systémem MU. Programoví ambasadoři studenty také provedli prostorami fakulty.

Na začátku semestru přijelo na fakultu padesát pět nových exchange studentů. Dvacet osm studentů navíc zůstává z podzimního semestru. Nejvíce, třiatřicet studentů, tradičně přichází v rámci programu Erasmus+. Dvanáct studentů přijelo z partnerských univerzit, další přijeli v rámci jiných mobilitních programů – CEEPUS, ISEP, freemovers.

Ke studiu do programů v anglickém jazyce zatím nastoupilo 41 studentů, z toho 18 do bakalářských a 23 do magisterských.