Když ještě nemáte dost - zajímavosti ze studia na FSS

Prohlédněte si naši fakultu do posledního detailu

Můžete zavítat do prostorného atria, omrknout v knihovně množství knih, které na vás čekají, podívat se na unikátní jeřáb, který je chráněnou technickou památkou, nebo zavítat na venkovní dvoreček. V prohlídce najdete základní informace o studijních programech na FSS.

Čím se na FSS zabýváme a co dalšího vám studium nabídne? Projděte si jednotlivé katedry a oddělení. 

Zahraniční spolupráce

Studijní nebo pracovní pobyty v zahraničí vnímáme na FSS MU jako zásadní příležitost a velmi podstatnou součást studia. Díky nim získáte nejen nové odborné poznatky a praktické dovednosti, ale také se osamostatníte a navážete nová přátelství a profesní vztahy, mnohdy na celý život. Pokud se zajímáte o atraktivní pracovní pozice, zahraniční zkušenost by ve vašem životopise neměla chybět. Výrazně totiž zvyšuje šance na úspěch.

Podívejte se na možnosti studia v zahraničí, které u nás na fakultě budete mít:

Také se můžete podívat na informace o zahraniční spolupráci na našich webových stránkách.

Katedra environmentálních studií

Dokázali byste odhadnout emise skleníkových plynů spojených s vaším bydlením, dopravou a spotřebou? Na Katedře environmentálních studií se zabýváme vazbami mezi lidskou společností a přírodou, krajinou, životním prostředím. Pomohli jsme vyvinout bezplatnou uhlíkovou kalkulačku, která vám pomůže spočítat si svou uhlíkovou stopu. Při vyplňování vám výrazně pomůže, pokud si vezmete roční účty za elektřinu, teplo, plyn a další energie. 

Web katedry pro uchazeče a uchazečky o studium Brožura o programu Environmentální studia

Katedra mediálních studií a žurnalistiky

Užijte si program Multimediálního dne a při tom prozkoumejte prostory Radia R a TV MUNI.

Katedra mezinárodních vztahů a evropských studií

Na stránkách Katedry mezinárodních vztahů a evropských studií můžete nalézt informace o bakalářských studijních programech Evropská studia a Mezinárodní vztahy.

Leták programu Evropská studia Leták programu Mezinárodní vztahy

A čím se mimo jiné na katedře zabýváme? Malou ochutnávku nabízíme v online programu zde.

Katedra sociální politiky a sociální práce

Neodmyslitenou součástí studia Sociální práce nebo Veřejné a sociální politiky a lidských zdrojů je také praxe. Vaše znalosti si ověříte v reálném prostředí veřejných, neziskových i soukromých organizací, jako je např. Orgán sociálně-právní ochrany dětí, Ministerstvo práce a sociálních věcí, Charita, IBM, Avast ad. Výběr je jen na vás, my vám pomůžeme se sjednáním podmínek.

Katedra sociální politiky a sociální práce spolupracuje jak se soukromými organizacemi, tak organizacemi státními a nestátními prostřednictvím Centra praktických a evaluačních studií.

Čím se mimo jiné zabýváme – Roboti a práce, digitalizace HR nebo nové technologie v sociální práci Prozkoumejte také náš web

Kariérní a Poradenské centrum Masarykovy univerzity

Na Masarykově univerzitě můžeš využívat služeb Kariérního a Poradenského centra MU.

Kariérní centrum vám pomůže s nasměrováním u těchto otázek: Víte, jakým kariérním směrem se chcete vydat? Co musíte udělat, abyste uspěli na trhu práce? Potřebujete více informací o tom, jak to v praxi funguje? Kariérní centrum MU je tu proto, aby vám s tím pomohlo.

Poradenské centrum pomůže nejen s tím, který studijní program si vybrat nebo co se děje po přijetí na naši fakultu, ale také podá pomocnou ruku při studiu.

Kariérní centrum MU Poradenské centrum MU

Vyberte si studium Založte si přihlášku

Dejte nám vědět, jak se Vám Dny otevřených dveří líbily

A jak to u nás na Dnech otevřených dveří vypadalo v předešlých letech? 

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.