OPEN DAY NA FSS

sobota 23. 9. 2023
od 9:00

Zaregistrujte se a přijďte na Open Day!

Registrovat se na Open day

Hanka Halfarová

„Na gymplu mi bylo jasné, že se chci vydat směrem ke společenským vědám – bavily mě dějiny, ale zajímala jsem se i o dění okolo sebe, politiku a společnost. Výběr mezinárodních vztahů byl tak nakonec jasný a Fakulta sociálních studií taky. Když nad tím zpětně přemýšlím, vím, že jsem se rozhodla nejlíp, jak jsem mohla. Fakulta poskytuje volnost ve tvorbě rozvrhu, nepřeberné množství různorodých předmětů, ale i možnosti praxí a stáží. Největší přidanou hodnotou fakulty je to, co tě naučí a s čím od ní odcházíš – naučí tě přemýšlet, diskutovat s respektem, ale pomůže ti poznat sebe samého a hlavně to, co tě baví. Tím může být vedle studia tvého oboru například organizování společenských fakultních akcí, účast ve spolku nebo například přispívání do fakultního studentského časopisu Atrium.“

Hanka Halfarová
koordinátorka fakultního Open Day na FSS

Registrace na Open Day FSS

Už teď víte, že se chcete vydat směrem společenských věd, ale ještě nevíte, který konkrétní obor je pro vás ten pravý? Nebo máte jasno v tom, co chcete dělat a chcete o svém výběru zjistit více informací přímo ze strany studentů? Ať už je to tak, či onak, zaregistrujte se a přijďte v sobotu 23. září na Open Day!

Svoje zkušenosti, rady, ale i informace o studiu a oboru vám poskytnou samotní studenti nabízených programů. Ti rádi zodpoví váše otázky, ale i poradí, kam v Brně zajít třeba na dobré kafe. Nedílnou součástí programu bude také přednáška Studijního oddělení, ve které se dozvíte, co je potřeba udělat, aby se z vás stal student nebo studentka naší fakulty.

Tak na co ještě čekáte? Přijďte za námi zažít FSS!

Registrace na Open Day - od 26. 8. 2023

Na co vše se můžete na Open Day u nás na fakultě těšit?

Setkání se studujícími bakalářských studijních programů

A nyní už k tomu nejdůležitějšímu, co pro vás plánujeme na Open day! Co jiného by to bylo než setkání se studenty a studentkami (a v některých případech i vyučujícími) jednotlivých studijních programů.

• Rozmýšlíte se mezi několika programy a nevíte, který je pro vás ten pravý?
  • Zaujal vás konkrétní studijní program, ale nevíte, co si pod jeho názvem představit a co by vás během studia čekalo?
  • Anebo již máte vybraný jeden konkrétní program a chcete vědět, jak studium probíhá?

Setkání se studenty a studentkami jednotlivých studijních programů proběhnou v těchto časových blocích:

• Blok 1: 9:00 - 11:00
  • Blok 2: 11:45 - 13:45
  • Blok 3: 14:30 - 16:30

Ať už jste v jakékoliv fázi, setkání je nejlepší způsob, jak se přesně dozvědět to, co konkrétně potřebujete a co vás zajímá. Nejdříve doporučujeme omrknout, jaké programy FSS nabízí, podívat se na programové letáky a pokud máte vybráno, promyslet si předem otázky. Pomoci vám mohou nejčastěji kladené otázky, které najdete na našich webových stránkách.

Rozpis učeben

Úvodní přednáška
Aula, 3. patro
Sociologie
U23, 2. patro
Mezinárodní studia
P21a, 2. patro
Veřejná a sociální politika a lidské zdroje
U41, 4. patro
Politologie
P22, 2. patro
Sociální práce
U43, 4. patro
Sociální antropologie
U32, 3. patro
Evropská studia
U42, 4. patro
Mediální studia a žurnalistika
AVC, 5. patro
Environmentální studia
U34, 3. patro
Bezpečnostní a strategická studia
U33, 3. patro
Psychologie
P51, 5. patro
Přízemí
Studijní oddělení
Atrium, přízemí

Setkání k přijímacímu řízení se Studijním oddělením

Líbí se vám fakulta? Pak je nejlepší čas podívat se, co je třeba udělat, abyste se k nám dostali a mohli tu studovat.

V rámci úvodní přednášky v atriu pro vás máme připravenou krátkou prezentaci, ve které se dozvíte vše důležité. Zástupkyně studijního oddělení pak bude navíc po celý Open Day v atriu zodpovídat vaše dotazy.

Přednáška bude probíhat v těchto časových blocích.

• Blok 1: 9:00 - 11:00
  • Blok 2: 11:45 - 13:45
  • Blok 3: 14:30 - 16:30

Doporučujeme také prostudovat naše stránky, kde jsou všechny potřebné informace uvedeny a můžete se k nim kdykoliv vracet.

3D prohlídka Fakulty sociálních studií

Prohlédněte si naši fakultu do posledního detailu. Můžete zavítat do prostorného atria, omrknout v knihovně množství knih, které na vás čeká, a podívat se na unikátní jeřáb, který je chráněnou technickou památkou. Dále můžete zavítat na venkovní dvoreček, do Radia R nebo do prostor televizního studia.

V průběhu prohlídky budete mít také možnost seznámit se s jednotlivými bakalářskými programy a studiem u nás.

Tip! Jak na 3D prohlídku

• Ideální je prohlížet si naši fakultu na PC – tedy větším monitoru. Detaily i informace ve "špendlíku" si lépe užijete.

• Tzv. špendlík je zájmový bod – jde o puntíky, které uvidíte v prostoru a které ukrývají informace.

• U studijních programů (tam, kde je součástí "špendlíku" obrázek) si můžete obsah zvětšit na celou obrazovku – kliknutím na vyskakovací okno (ikonka lupy se znakem +).

• S popisky u obrázku v černé liště můžete pracovat. V pravém rohu najdete tento znak ^, můžete skrýt a rozkrýt text v černé liště tak, abyste si prohlédli obrázek v celé jeho kráse.

• Pokud budete stát v prostoru fakulty – např. před plakátem některé z kateder, můžete si jej přiblížit (funkce scroll).

• K rychlejší návštěvě vybraného studijního programu vám poslouží přímé odkazy na konkrétní místa – v levé dolní části můžete otevřít nabídku a kliknutím se přesunout.

Letáky k bakalářským studijním programům

Chcete se zeptat? Podejte si přihlášku Podívejte se na materiály

Přijďte k nám