Emil Open 2019 - Staň se dobrovolníkem

Letní evropské hry handicapovné mládeže se tradičně konají v Brně v České republice. V roce 2019 se bude jednat již o 8. ročník tohoto jedinečného projektu. Doposud se her zúčastnilo přes 3600 mladých sportovců s doprovodem.

31. 5. 2019

Emilova sportovní, z.s. je spojek založený Nadačním fondem Emil za účelem podpory rozvoje pohybových aktivit dětí a mládeže se zdravotním postižením, pořádání sportovních akcí, vytvářením nových sportovních příležitostí a zakládání sportovních klubů. Nadační fond tak rozšiřuje a zviditelňuje svoji charitativní a sportovní činnost. Nadační fond Emil je nezisková organizace, která pomáhá dětem a mladým lidem se zdravotním postižením sportovat, a to především formou přímé finanční pomoci.

Díky Evropským hrám, které se letos budou konat 12. - 16. 6., dostanou mladí sportovci s handicapem možnost sportovat s mládeží majoritní, najdou nové přátele a společně tak přispějí k odstraňování zbytečných předsudků a vzájemného ostychu. Evropské hry umožní mladým sportovcům se zdravotním postižením ukázat to nejlepší, co v nich je, a získat tolik důležité a mnohdy chybějící sebevědomí.

Do Brna přijede přes 800 účastníků ze 17 zemí Evropy a budeme potřebovat každou pomocnou ruku, která bude během náročného zkouškového období schopna a ochotna pomoct. Na oplátku ti nabízíme dobrovolnický certifikát, možnost nahlédnout do zákulisí sportu handicapovaných a zažít atmosféru menší paralympiády. Pomáhat může každý a můžeš nám pomoct prakticky s čímkoliv!

Pokud umíš nějaký cizí jazyk, staň se delegátem konkrétního týmu, pomoz jim s dopravou po Brně a staň se jejich pravou rukou. Můžeš také pomáhat s konkrétním sportem a být tedy přímo na "místě činu". Pokud nemáš čas po celou dobu her, vůbec to nevadí! Ozvi se nám se svými časovými možnostmi, nebo se zaregistruj do našeho systému (viz. níže) a najdeme způsob, jak tě zapojit. :-) 

Pokud tě naše činnost zaujala, můžeš si zjistit více na webových stránkách www.emilopen.cz a určitě se zaregistruj na www.emilopen.cz/dobrovolnici.

Kdyby ti bylo něco nejasné, nebo bys měl(a) nějaké dotazy, kontaktuj nás na dobrovolnici@emilopen.cz


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.