Falling Walls Lab Czech Republic 2019

Prezentujte svůj projekt a vyhrajte 1000 €. Vše co potřebujete je nápad a tři minuty času. Přihlašování pro účastníky je již otevřeno.

CEITEC v spolupráci s partnery i tenhle rok organizuje mezinárodní formát Falling Walls Lab Czech Republic, který se uskuteční 2. října ve Vida centru. Přihlašování pro účastníky je však již otevřeno. Akce je určena mladým vědcům, výzkumníkům a inovátorům a cílem je propagovat výjimečné myšlenky a globálně propojovat nadějné vědce a podnikatele ze všech oblastí.

Podstatou akce je za 3 minuty v angličtině prezentovat „dech beroucí“/ originální myšlenku, výzkumný záměr, byznys plán nebo občanskou iniciativu. Vítěz národního kola (vybere odborná porota), bude reprezentovat Českou republiku v Berlíne (8. listopadu – den před výročím pádu Berlínské zdi). Na vítěze také čeká finanční odměna ve výši 1000 EUR a účast na Falling Walls konferenci (9. listopadu).

Vítězka z minulého roku Markéta Klíčová (Technická univerzita v Liberci) vyhrála v Německu cenu publika, co jí kromě dalších věcných výher přineslo mediální pozornost a to nejenom její výzkumu, ale i ústavu, fakultě a potažmo i univerzitě samotné.

Za Falling Walls Lab v České republice stojí vý­zkumné centrum CEITEC (Central European In­stitute of Technology) ve spolupráci s Německou akademickou výměnnou službou (DAAD), němec­kým velvyslanectvím v Praze, společností xITEE, zábavním vědeckým parkem VIDA!, Technologickou agentu­rou (TA ČR) a agenturou CzechInvest.