Seminář pro nadané děti

  • 4. června 2016
  • Fakulta sociálních studií MU

Centrum rozvoje nadaných dětí je sdružení výzkumných pracovníků, doktorandů a pregraduálních studentů Katedry psychologie Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně, kteří se zabývají problematikou nadaných dětí. V červnu jsme, za podpory Jihomoravského kraje a Masarykovy univerzity, uskutečnili první společný celodenní seminář pro talentované děti.

Cílem projektu bylo v rámci dětské univerzity MjUNI identifikovat nadané a talentované děti a vytvořit pro ně nadstavbové vzdělávací aktivity s náročnějším obsahem. Centrum rozvoje nadaných dětí, které existuje pod IVDMR, navštívilo 156 dětí, z nichž se nám podařilo vytipovat 28 mimořádně všeobecně nadaných a 30 nadaných v některé dílčí intelektové oblasti.

Časopis MALÝ VYSOKOŠKOLÁK vytvořily děti, u nichž jsme identifikovali kreativitu a tvůrčí schopnosti a ve svých článcích píší o zážitcích z výuky chemie, fyziky, antropologie či matematiky.

Za pomocí nadšených vysokoškolských pedagogů jsme se vydali do světa chemie, programování, matematiky, antropologie, sociálních vztahů a tvůrčího psaní. V rámci projektu vzniklo i video, kde hovoříme o smyslu a cílech projektu a důležitosti pracovat s nadanými dětmi, směřovat a posouvat je dál

 

Načítám mapu…

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.