Informace o projektu
Laboratoř pro experimentální výzkum náboženství (LEVYNA)

Informace

Projekt nespadá pod Fakultu sociálních studií, ale pod Filozofickou fakultu. Oficiální stránka projektu je na webu muni.cz.
Logo poskytovatele
Kód projektu
CZ.1.07/2.3.00/20.0048
Období řešení
9/2011 - 8/2014
Investor / Programový rámec / typ projektu
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
Fakulta / Pracoviště MU
Filozofická fakulta

Cílem projektu je etablovat kvalitní multidisciplinární výzkum v ČR založením odborně fundované výzkumné religionistické laboratoře. Pod vedením zkušených zahraničních odborníků a díky krátkodobým stážím na prestižních zahraničních výzkumných pracovištích dojde k zapojení vysoce inovativních výzkumných metod do
sociálních věd, posílení spolupráce s nejmodernějšími evropskými výzkumnými institucemi a ke zlepšení konkurenceschopnosti českých výzkumných institucí zabývajících se studiem náboženství a dalších kulturních jevů. Získané zkušenosti zajistí kvalitní odbornou přípravu, potřebné zlepšení podmínek pro začínající výzkumné pracovníky (doktorské studenty) na univerzitách a výzkumných institucích pro zapojení se do projektů špičkového mezinárodního výzkumu prostřednictvím konvergence výzkumných metod a cílů. Výsledkem bude zvýšení výzkumného potenciálu vědeckých pracovníků, účast na a organizování mezinárodních vědeckých konferencí a publikace vědeckých studií v odborných časopisech.

Publikace

Počet publikací: 272


Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 28 Další

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.