Debata o soudobých dějinách zaplnila atrium FSS

V úterý 24. října hostila FSS veřejné natáčení podcastu Skryté příběhy soudobých dějin se spisovatelkou Markétou Lukáškovou a profesorem Vítem Hlouškem.

30. 10. 2023

Tvůrkyně podcastu Příběh, který se opravdu stal a autorka bestselleru Co vás v dějáku nenaučili probrala spolu s profesorem Hlouškem z katedry mezinárodních vztahů a evropských studií zejména to, co se zpravidla na středních školách v dějepise neučí, avšak co ovlivňuje podobu dnešního světa nejvíce. Profesor Hloušek je jedním z vyučujících nového studijního programu Soudobé dějiny, v němž se studenti a studentky zaměří na často opomíjené události, které se odehrály po druhé světové válce.

Debatu moderovali zástupci z Radia R, které ji vysílalo živě. Záznam podcastu si můžete poslechnout i zpětně, například zde.

Podívejte se na fotogalerii z akce:

Fotografka: Mariya Ostrenko