Nová podoba fakultního časopisu Atrium

  • 30. června 2016
  • Fakulta sociálních studií MU

Atrium, časopis Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, který vycházel od jara 2013 jako pololetník ve formátu pdf, má ode dneška novou podobu.

Každý týden po celý rok najdete na webu Atria (www.atrium.fss.muni.cz) nový článek o zajímavostech týkajících se fakulty sociálních studií, jejích studentů, absolventů i vyučujících.

Archiv starých čísel Atria naleznete zde: http://atrium.fss.muni.cz/o-nas

Na novém webu už na vás také čekají čtyři nové články:

 

Hon na zloděje i přespávání v muzeu aneb jak trávili léto lidé z fakulty

http://atrium.fss.muni.cz/volny-cas/hon-na-zlodeje-i-prespavani-v-muzeu-aneb-jak-travili-leto-lide-z-fakulty

Nazlátlé padající listí už naznačuje návrat podzimu. A taky začátek nového akademického roku. Několik studentů a zaměstnanců fakulty sociálních studií přesto na chvilku zavzpomínalo na příjemné letní okamžiky.

 

Podnikání jako zkouška dospělosti

http://atrium.fss.muni.cz/absolventi/podnikani-jako-zkouska-dospelosti

Absolventka fakulty sociálních studií Kateřina Freslová si spolu se svými dvěma kamarádkami uvědomila, že Brnu chybí originální suvenýry. Využily proto slovní hříčky a založily firmu Peas in Heart Design Studio. O jejich suvenýry už projevily zájem i brněnské kulturní instituce. Freslová však není jedinou podnikavou absolventkou FSS, svůj vlastní projekt nebo firmu rozjeli i další absolventi.

 

Jednou jsem se chytla pádla a už ho nepustím, říká závodnice na dračích lodích

http://atrium.fss.muni.cz/volny-cas/jednou-jsem-se-chytla-padla-a-uz-ho-nepustim-rika-zavodnice-na-dracich-lodich

Personální referentka Eva Dopplerová se na fakultě sociálních studií stará o všechno, co souvisí se zaměstnáváním pracovníků. Málokdo ale ví, že ve svém volnu se už pět let věnuje zajímavému a náročnému sportu – závodění na dračích lodích. Vítězství v Českém poháru dračích lodí a druhé místo na Mistrovství světa klubových posádek v Račicích jí vynesly i nominaci na cenu rektora za významný sportovní výkon.

 

Láka psychologie a žurnalistika. Fakulta sociálních studií je třetí nejžádanější fakultou Masarykovy univerzity

http://atrium.fss.muni.cz/studium/laka-psychologie-i-zurnalistika-fakulta-socialnich-studii-je-treti-nejzadanejsi-fakultou-masarykovy-univerzity

Uchazeči o bakalářské studium na fakultě sociálních studií už mají přijímací zkoušky za sebou. Čtyřicet procent z nich skládalo poslední dubnový víkend celouniverzitní test studijních předpokladů. O přijetí se rozhodne začátkem června. Největší zájem je o psychologii, mezinárodní vztahy a žurnalistiku.

 

V Kómu mě nejvíce překvapila míra konzervatismu, říká výzkumník Josef Kraus

http://atrium.fss.muni.cz/veda-a-vyzkum/v-komu-me-nejvice-prekvapila-mira-konzervatismu-rika-vyzkumnik-josef-kraus

Bezpečnostní a politickou situaci v Íránu zkoumá Josef Kraus z katedry politologie už téměř deset let. Už posedmé se vydal do Íránu zkoumat tamní politický systém. Jak vypadal jeho poslední pobyt na univerzitě Al-Mustafa v konzervativním městě Kóm?

Načítám mapu…

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.