Politiky péče o děti a seniory v měnící se společnosti

  • 30. března 2017
  • Hotel International Brno

“Politiky péče o děti a seniory v měnící se společnosti: zkušenosti z České republiky a Norska”

srdečně vás zveme na jednodenní konferenci projektu InnCARE, kterou organizuje Institut veřejné politiky a sociální práce (Fakulta sociálních studií, Masarykova univerzita, ČR) a výzkumný institut Norwegian Social Research (Oslo and Akershus College of Applied Sciences and Centre for Welfare and Labour Research).

Konference poskytne prostor pro diskuzi a sdílení znalostí a zkušeností významných aktérů ve službách péče o děti a seniory v České republice a v Norsku (zástupců tvůrců politik péče, poskytovatelů služeb péče v soukromém a veřejném sektoru, zájmových uskupení a akademiků).

Kdy: 30. března 2017

Kde: Hotel International Brno, Česká republika (Husova 200/16, Brno)

Hlavní referáty:

Prof. Bjørn Hvinden (univerzitní profesor a ředitel výzkumného institutu Norwegian Social Research, Oslo and Akershus College of Applied Sciences, Norsko)

Prof. Martin Potůček (univerzitní profesor a ředitel Centra pro sociální a ekonomické strategie, Fakulta sociálních věd, Univerzita Karlova, Praha, ČR)

Prof. Birgit Pfau-Effinger (univerzitní profesorka a ředitelka výzkumného centra Centre for globalization and governance, Faculty of Economics and Social Sciences, Hamburg University, Germany)         

Výzkumný tým projektu InnCARE (Fakulta sociálních studií MU, NOVA Oslo)

Program:

  • Souvislosti mezi péčí o děti a péčí seniory v Evropských zemích (tradice a současné politiky)
  • Strategie rodin i jednotlivců s potřebou zajištění péče (zjištění z ČR a Norska)
  • Strategie aktérů, kteří služby péče o děti a seniory regulují, financují a poskytují (zjištění z ČR a Norska)
  • Paralelní panelové diskuze s experty na služby péče o děti a seniory v ČR a v Norsku (tvůrci politik, poskytovatelé a akademici)

Hlavním cílem projektu InnCARE je prozkoumat a vysvětlit diskurzy a strategie klíčových aktérů v politikách péče o děti a seniory a jejich vzájemnou kompatibilitu v širším kontextu změn trhu práce, sociálního státu a ekonomického cyklu. Více informací naleznete zde: http://inncare.fss.muni.cz/cz/events/

Načítám mapu…

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.