XVI. Brněnské politologické sympozium: Lokální politika a územní samospráva v České republice: reformy a inovace - ODLOŽENO

  • 19. března 2020
    9:00 – 14:45
  • Aula FSS

Na základě opatření rektora v souvislosti s šířením tzv. koronaviru jsme bohužel nuceni oznámit odložení Politologického sympozia. O náhradním termínu budeme včas informovat. Omlouváme se všem za komplikace a budeme se těšit na setkání na našich budoucích akcích.

Před třiceti lety se v tehdejším Československu uskutečnily první svobodné komunální volby po sametové revoluci a od té doby je lokální politika předmětem zájmu nejen značné části veřejnosti, ale též častým objektem odborného výzkumu.

Letošní, již šestnácté politologické sympozium se bude věnovat právě různým aspektům politiky na místní úrovni. První panel se bude věnovat především otázkám politické participace v komunální politice a způsobu, jak může lokální samospráva ovlivňovat „vyšší“ patra politického systému. Druhý panel naopak představí některé často diskutované problémy, jako je financování obcí, existence malých správních jednotek a další. Sympozium bude zakončeno odpoledním Kulatým stolem, ve kterém budou odborníci z řad akademiků, komunální politiky, ale i justiční sféry a státní správy diskutovat problémy současného volebního systému a jeho možné inovace.

Program konference:
8:30 – Registrace
9:00 – Zahájení
9:20 – 10:50 – 1. panel (Demokracie na lokální úrovni)
10:50 – 11:00 – Přestávka na kávu
11:00 – 12:30 – 2. panel (Problémy lokální politiky)
12:30 – 13:30 – Oběd (formou rautu)
13:30 – 14:45 – Kulatý stůl (Volební systém zralý na reformu?)
14:45 – Závěr konference

Bez popisku

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.