Atrium zaplnila debata o (dez)informacích

Dezinformace, informace, propaganda, polarizace a zpravodajství. Především těmito tématy se v úterý 15. března zabývali odborníci a odbornice v atriu Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Konala se zde totiž již třetí ze série debat o ruské invazi na Ukrajinu.

17. 3. 2022

Stejně jako i minulé diskuze, i tato přilákala do budovy desítky divaček a diváků. O problematice fake news, ale třeba i o činnosti novinářů, diskutovali opět čtyři hosté. První z nich byla doktorka Alena Macková z katedry mediálních studií a žurnalistiky, která se zabývá například politickou komunikací. Za stejnou katedru vystupoval i odborník na etiku médií, docent Jan Motal. Dále debatoval odborník na dezinformace a propagandu doktor Miloš Gregor z katedry politologie. Čtvrtým panelistou byl absolvent katedry politologie, reportér a šéfredaktor projektu Voxpot Vojtěch Boháč. Debatu moderoval student mediálních studií a žurnalistiky, sociologie a psychologie Štěpán Vojtěch.

Pokud jste debatu nestihli, můžete si pustit její záznam:

I příští týden, ve středu 23. března od 16 hodin v atriu, se můžete těšit na další debatu. Sledujte nás na Facebooku, ať vám neuniknou žádné další informace.