Atrium zaplnila debata o (dez)informacích

Dezinformace, informace, propaganda, polarizace a zpravodajství. Především těmito tématy se v úterý 15. března zabývali odborníci a odbornice v atriu Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Konala se zde totiž již třetí ze série debat o ruské invazi na Ukrajinu.

17. 3. 2022

Stejně jako i minulé diskuze, i tato přilákala do budovy desítky divaček a diváků. O problematice fake news, ale třeba i o činnosti novinářů, diskutovali opět čtyři hosté. První z nich byla doktorka Alena Macková z katedry mediálních studií a žurnalistiky, která se zabývá například politickou komunikací. Za stejnou katedru vystupoval i odborník na etiku médií, docent Jan Motal. Dále debatoval odborník na dezinformace a propagandu doktor Miloš Gregor z katedry politologie. Čtvrtým panelistou byl absolvent katedry politologie, reportér a šéfredaktor projektu Voxpot Vojtěch Boháč. Debatu moderoval student mediálních studií a žurnalistiky, sociologie a psychologie Štěpán Vojtěch.

Pokud jste debatu nestihli, můžete si pustit její záznam:

I příští týden, ve středu 23. března od 16 hodin v atriu, se můžete těšit na další debatu. Sledujte nás na Facebooku, ať vám neuniknou žádné další informace.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.