Fakulta má nového profesora

Zdeněk Kříž z Katedry mezinárodních vztahů a evropských studií byl dne 17. června 2020 jmenován prezidentem České republiky profesorem

24. 6. 2020

Profesorské řízení Zdeňka Kříže probíhalo v oboru politologie. Tématem přednášky pro odbornou veřejnost, která proběhla v loňském roce, byla „Transformace vojenského sektoru v Německu? Nekonečné hledání vhodných vojenských kapacit." Následovala přednáška pro Vědeckou radu FSS MU na téma „Bezpečnostní výzkum v rámci politologie." Řízení bylo ukončeno 17. 6. 2020, kdy prezident ČR Miloš Zeman podepsal jmenovací dekret.

Zdeněk Kříž vystudoval na Masarykově univerzitě politologii a historii. Na Katedře mezinárodních vztahů a evropských studií pracuje od roku 2004 a od roku 2019 je jejím vedoucím. Se svým výzkumným týmem nyní pracuje na projektu, který řeší metodiku týkající se předvídání eskalace latentních konfliktů. „Chceme, aby metodika byla návodem, jak minimalizovat hrozby, které z konfliktů vychází,“ konkretizuje Kříž. (převzato z Atrium – celý článek zde)

Profesoru Zdeňku Křížovi za Fakultu sociálních studií srdečně gratulujeme!