Premiéři jednali na FSS

Začátkem června fakulta přivítala vzácné hosty - premiéra Petra Fialu a slovenského premiéra Eduarda Hegera. Během jejich prvního setkání v České republice ukázal Fiala, profesor na katedře mezinárovních vztahů a evropských studií, slovenskému protějšku svou domovskou fakultu. Pro osobní jednání premiéři zvolili oranžovou studovnu v knihovně FSS MU. Slovenského premiéra doprovodil i absolvent FSS Dominik Porvažník, který je nyní ředitelem jeho kanceláře. Následně se přesunuli do Univerzitního kina Scala, kde se konal Česko-slovenský večer Deníku N a Denníku N u příležitosti 30. výročí vzniku obou republik.

8. 6. 2022

Foto: Mariya Ostrenko a Lucia Farkašová