Prof. Ivo Možný by dnes oslavil devadesátku

Jeden z nejvýznamnějších sociologů, pedagog, spoluzakladatel a první děkan naší Fakulty sociálních studií prof. Ivo Možný by se dnes dožil devadesáti let.

31. 8. 2022

„Naše fakulta vděčí prof. Možnému za mnohé. Především za svůj vznik, kdy nejenom vizionářsky odhadl, že takový krok bude ku prospěchu společenských věd na Masarykově univerzitě i v celé zemi, ale především, že jej dovedl proti nepřízni mnohých prosadit. Vděčíme mu i za léta jeho děkanské služby, kdy nás všechny učil, že věci se dají a mají dělat poctivě a třeba i neobvykle. K tomu byl i inspirující učitel i učenec. Málokdy se tolik nesamozřejmých darů spojí v jedné osobě. V jeho případě se to stalo. Díky za to. Díky ze jeho krásně prožitý život, “ vzpomněl dnes na prof. Iva Možného děkan FSS MU Stanislav Balík.

Jméno prof. Iva Možného nese i naše atrium, ve kterém je umístěna jeho socha. Původně se mělo jednat o bustu, nakonec má rozvernější podobu, která připomíná skřítka. Autorem díla je sochař Jiří Sobotka.