Nejlépe si vedl článek autorského kolektivu, na němž se podíleli Jan Osička, Lukáš Lehotský a Filip Černoch, publikovaný v časopise Energy Research & Social Science, který se věnuje budoucnosti uhlí jako zdroje energie v Česku, Německu a Polsku.
Mezi vynikajícími mezinárodně významnými výsledky byla zastoupena většina oborů fakulty. Z antropologického výzkumu byla oceněna kniha Evy Šlesingerové We, Other Utopians, která vyšla v nakladatelství Routledge a věnuje se problematice úprav genomu a DNA z etnografické perspektivy. V oblasti výzkumu médií a komunikace zabodoval článek Martiny Černíkové, Lenky Dědkové a Davida Šmahela v časopise Information, Communication and Society o zkušenostech v komunikaci dětí a dospívajících s neznámými lidmi v prostředí internetu. Ve stejném oboru uspěl i článek Hany Macháčkové a David Šmahela v časopise Telematics and Informatics, který zkoumal vnímanou důležitost věrohodnostních vodítek pro hodnocení důvěryhodnosti online informací mezi návštěvníky webových stránek zaměřených na výživu, diety a fitness.
Peter Spáč a Petr Voda byli součástí autorského kolektivu článku v Government Information Quarterly, ve kterém sledovali dopad práva na informace na míru transparentnosti místních samospráv. Roman Chytilek se ve své kapitole vydané jako součást kolektivní monografie v nakladatelství Edward Elgar zaměřil na porovnání postojů příznivců populistických a mainstreamových stran ke korupci. Sociologii reprezentuje kapitola v knize vydané nakladatelstvím Brill Beatrice Chromkové Manea a Nadji Jaworsky zkoumající, jak jsou postoje k imigrantům a imigraci utvářeny prvky národní identity a politické kultury.