Cenu GAMU za vynikající výsledky za rok 2023 získalo pět osobností z FSS

Cena MUNI Scientist Award Grantové agentury Masarykovy univerzity (GAMU) oceňuje vynikající výsledky mnoha odbornic a odborníků z Masarykovy univerzity ve vědě, výzkumu a jeho popularizaci. Za loňský rok se jejími laureáty stalo pět osobností z FSS.

11. 12. 2023

Předávání MUNI Scientist award 2023 se uskutečnilo v refektáři Mendelova muzea. Fotograf: Martin Šteiner

Docent Lukas Blinka (Institut pro psychologický výzkum) získal ocenění za autorský podíl na článcích věnovaných tomu, jak prostředí internetu a chytré telefony ovlivňují duševní zdraví mladistvých, které byly publikovány v prestižních časopisech jako například Child and Adolescent Mental Health.

Doktorka Lenka Dědková (Institut Interdisciplinární výzkum internetu a společnosti) byla oceněna za kapitolu v knize The Routledge international handbook of children, adolescents and media a článek publikovaný v časopise Information, Communication & Society. Obě publikace souvisejí s jejím výzkumem v oblasti well-beingu dětí a mládeže v online prostředí.

Doktorka Jitka Navrátilová (Katedra sociální politiky a sociální práce) byla oceněna za popularizaci výzkumů problematiky dětí vězněných rodičů.

Docentka Eva Šlesingerová byla oceněna za zisk prestižního grantu GAČR EXPRO, v němž se věnuje výzkumu vztahů mezi lidskými bytostmi a umělou inteligencí ve specifickém kontextu léčby autismu.

Doktorka Marína Urbániková (Katedra mediálních studií a žurnalistiky) byla oceněna za autorský podíl na textu publikovaném v časopise Feminist Legal Studies, v němž se věnuje soudkyním ve střední Evropě a důvodům, proč nejsou jejich šance na získání vedoucích pozic stejné jako u jejich mužských kolegů.

Celý článek v Magazínu M