FSS měla svůj den. Běhalo se i grilovalo

Ve čtvrtek 7. dubna se konal každoroční Den fakulty. Po celý den bylo vyhlášeno děkanské volno a místo sezení v přednáškovnách si studenti mohli třeba zaběhat či si pochutnat na grilovaném občerstvení – přímo od pana děkana!

12. 4. 2022

Akce začala už v deset hodin slavnostním zahájením v aule. Během něj byly předávány ceny I. A. Bláhy za nejlepší bakalářské práce a také ceny děkana. Stříbrnou medailí byl oceněn prof. PhDr. Miroslav Novák, Ph.D.

Z auly se většina zúčastněných přesunula na dvoreček ve třetím patře. Tam už bylo připraveno občerstvení - nealkoholické pivo, limonáda, a především grilované párky. Ty připravoval pan děkan, později mu pomáhali i další akademici. Na grilu bylo několik druhů párků, mezi nimi i párky veganské. Každý si pak svůj talíř mohl doplnit dvěma druhy salátů, rajčaty, omáčkami a pečivem.

Milovnice a milovníci sportu se poté mohli zúčastnit turnaje ve stolním tenisu. Čtyři ping-pongové stoly byly rozestavěny v atriu a sportovní klání nakonec trvalo několik hodin. Kdo však je spíš na atletiku, ten se mohl zúčastnit soutěže v běhu do schodů. Běželo se po zadním schodišti - od atria až do pátého patra. Vítěz, Jan Mikulášek z katedry mediálních studií a žurnalistiky, je vyběhl s obdivuhodným časem 21.64. A kdo soutěžit nechtěl si mohl odpočinout v chill-out zóně, posedět v sedacích pytlech a zahrát si stolní fotbálek.

Velký zájem vzbudily i komentované prohlídky fakulty - tři v češtině a jedna v angličtině. Účastnice a účastníci se dozvěděli mnoho zajímavostí a podívali se dokonce i na střechu.

Od 14 hodin byl v jedné z přednáškoven promítán studentský dokument (S)dělení lidu, za který jeho tvůrci téhož dne získali i Cenu děkana. Pokud jste dokument neviděli, můžete se na něj podívat na youtube

Vyhlášení sportovních šampiónů v běhu do schodů a ping-pongu.

Po celém Dni fakulty se poprvé konala i Noc fakulty, kterou pořádala Studentská komora Akademického senátu FSS. ArtBar Druhý Pád byl plný k prasknutí. Nechyběla živá hudba, tématické drinky i tombola.

Děkujeme všem zúčastněným. Doufáme, že se vám akce líbila a že se s vámi na Dni fakulty potkáme i příští rok!