Absolventka politologie FSS MU založila PR agenturu a iniciativu bojující proti domácímu násilí

Bavily ji moderní dějiny a už na střední škole se zajímala o politiku. Když se Michaela Reinöhl Studená na Dni otevřených dveří Fakulty sociálních studií MU setkala s politologií, měla jasno. ,,Studium politologie na FSS MU mě bavilo a naplňovalo. Dalo mi spoustu věcí, které jsem si odnesla do pracovního života,” říká. Po získání magisterského titulu se zaměřila na práci v komunikaci a PR, spoluzaložila komunikační agenturu a iniciativu Pod svícnem, která seznamuje veřejnost s problematikou domácího násilí a nabízí pomoc obětem.

10. 11. 2022

Co vás přivedlo ke studiu politologie a na základě čeho jste se pro ni rozhodla?

Šla jsem studovat jednooborovou politologii, protože jsem měla zájem o moderní dějiny a politiku. Nadchl mě také Den otevřených dveří, na kterém jsem o studiu zjistila více podrobností.

Kde v současnosti pracujete a jak jste se k této práci dostala?

Momentálně pracuji v oboru PR a komunikace. K práci v této oblasti jsem se dostala přes akademii PR, a zprvu neplacenou stáž v agentuře. Následně jsem se vypracovala od nejnižších pozic, až jsem se rozhodla založit si agenturu vlastní. Aktuálně tedy spoluvlastním a spoluřídím komunikační agenturu Communication Lab, která pracuje pro klienty jako je Meta, Amazon, Wolt, Skřivánek, Swappie a další.

Zároveň jsem spoluzakladatelkou iniciativy Pod svícnem, která si klade za cíl edukaci a změnu legislativy v oblasti domácího násilí. Je to takový můj CSR projekt, kde mohu zužitkovat léta v komunikačním byznyse i některé dovednosti ze studia.

Co považujete za nejdůležitější dovednost, kterou ve své práci potřebujete a kterou jste získala na FSS MU?

Kreativní, kritické a strategické myšlení. Zároveň to je určitě schopnost formulovat myšlenky a argumentovat, což se hodí nejen v politice, ale právě také v oblasti komunikace a public relations. Naplno věřím svému písemnému projevu a naučila jsem se dotahovat věci do konce. Navíc jsme byli fajn ročník, vzájemně jsme se podporovali a inspirovali se.

Co vás na vaší práci nejvíce překvapilo?

Jak zajímavá a kreativní může být. Samozřejmě je i časově náročná a člověk se musí umět vypořádat se spoustou stresu. Pokud ale chcete být dobří, musíte na sobě od začátku pracovat a pak zvládnete, co budete chtít. Vlastně je to stejné jako se studiem na vysoké škole. Nicméně náročného povolání a času, který je třeba mu věnovat, nelituju. Reputaci mám totiž jen jednu.

Co byste ze svých současných zkušeností řekla svému maturantskému já, které přemýšlí o studiu sociálních věd?

Jdi do toho znovu! :) Studium politologie na FSS MU mě strašně bavilo a naplňovalo. Některé předměty samozřejmě více, některé méně, ale vždy mi daly něco, co jsem si mohla později odnést do pracovního života. V osobní rovině bylo studium také skvělé. Poznala jsem zde nejbližší přátele, kteří mi v životě zůstali dodnes, a především svého manžela, s nímž máme syna.

MEDAILONEK

Michaela Reinöhl Studená

Michaela Reinöhl Studená vystudovala politologii na Fakultě sociálních studiích MU, kde získala magisterský titul. V současnosti se věnuje marketingu a PR, je spoluzakladatelkou úspěšné komunikační agentury Communication Lab a iniciativy Pod svícnem. Ta si dává za cíl oslovit, seznámit a edukovat veřejnost o problematice domácího násilí a nabídnout pomoc všem druhům obětí.