Seriál o lidech FSS

Pokračujeme v oblíbené rubrice o lidech na FSS. V dnešním díle odpoví na sedmero otázek pro členy vedení fakulty proděkan pro strategii a rozvoj David Šmahel.

25. 3. 2024

David Šmahel, proděkan pro strategii a rozvoj

„Nejvíce ze všeho bych nám všem přál, aby nás naše práce bavila.“

David Šmahel, proděkan pro strategii a rozvoj

Jak vypadá vaše ideální ráno?
Typicky se probouzím tím, že přijde pětiletá dcera s náručí plnou plyšáků a začne je házet do postele. Mít plyšáka na hlavě je ideální ráno. Následně mám nicméně rád snídani s kávou a nejlépe, pokud si mohu jít zaběhat. A když se probudím na horách, je to ještě lepší. Plyšáci jezdí i na hory.

Jakou knihu jste v poslední době četl?
Probudím se na Šibuji od české autorky Anny Cima. Doporučuji knihu zájemcům o japonskou kulturu, i když knížka je spíše sci-fi. Musím se nicméně přiznat, že jsem dost slabým čtenářem, za den v práci toho přečtu tolik, že večer většinou nemám na čtení energii.

Jaké je vaše nejoblíbenější místo na fakultě?
Moje kancelář, optimálně když mám klid na soustředěnou práci, což není tak často, jak bych si přál.

Co vás v posledním půlroce nejvíc překvapilo?
Tuto zimu rozhodně chybějící sníh na horách! Pokud bych měl otázku vztáhnout ke své proděkanské funkci, tak bych řekl, že mne překvapil počet různých schůzek, které musí proděkan absolvovat.

Co je podle vás pro FSS v příštím roce nejdůležitější?
Potřebujeme uspět v soutěži o projekty SHUV OP JAK, kde máme většinu našich pracovišť v různých projektech a konzorciích. Bylo by dobré, aby uspělo co nejvíce různých pracovišť či projektů, což by přineslo až do konce roku 2028 poměrně stabilní financování vědy na fakultě. Na druhou stranu mám také obavu z míry administrativní zátěže těchto projektů.

Na naplňování kterého bodu strategického plánu se těšíte nejvíc?
Těší mne, že naše fakulta již prokazuje, že umíme dělat vysoce kvalitní vědu napříč různými obory. Výrazně tomu pomohla také nová pravidla dělení DKRVO nastavená v předchozím období, které se snažíme dále vylepšit. Těším se a doufám, že se nám podaří ještě zlepšit a dostaneme naše sociální vědy na úroveň srovnatelnou s vědou v EU15. To není v ČR vůbec samozřejmost.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.