Výběrové řízení na studijní pobyty v programu Erasmus+

Letos jsme zaznamenali rekordní počet 266 přihlášek od studentů fakulty na výměnné semestrální studijní pobyty v rámci programu Erasmus+ pro akademický rok 2024/25. Je skvělé vidět, jak se zájem o studium v zahraničí stále zvyšuje!

25. 3. 2024

Bohužel jsme kvůli nedostatku finančních prostředků na stipendia narazili na kvóty, které nám znemožnily nominovat všechny studenty, kteří splnili požadované předpoklady. Mohli jsme, v úzké spolupráci s koordinátory na katedrách, nominovat pouze 174 studentů se stipendiem, což představuje 65 % z celkového počtu přihlášek. Kvůli tomuto omezení museli koordinátoři vybírat ve dvou kolech, protože i s přísnějšími kritérii pro výběr studentů jsme stále měli daleko více kvalitních uchazečů, než jsme mohli nominovat. Navíc jsme nominovali dvě studentky, které byly ochotny vyjet s tzv. zero grantem, bez stipendia.

Děkujeme všem za účast, gratulujeme nominovaným studentům a přejeme jim krásný a inspirativní pobyt v zahraničí. A těm, kterým se nepoštěstilo, hodně zdaru v příštích výběrových řízeních ať již v rámci jiných stipendijních schémat, či v příštím roce u Erasmu, kde čekáme, že budeme moci podpořit více studentů.