Behaviorální pohovory

Májové dny byly na FSS plné vzdělávacích dnů nejen pro studenty a studentky, ale také pro akademické pracovníky a pracovnice. V rámci plnění akčního plánu HR Award byla realizována školení pod názvem Behaviorální pohovory.

22. 5. 2022

Lektorka Mgr. Barbora Bělová ze společnosti TLC, s. r. o., vedla čtyři skupiny celkem 37 akademiků, akademiček a jejich zástupců, kteří si osvojovali techniky vedení pohovorů při výběrovém řízení na různé akademické pozice, a to na konkrétních ukázkových příkladech. Tyto techniky se zaměřují na situace z kandidátovy pracovní minulosti, a odhalí tak lépe silné a slabé stránky zájemců o vypsanou pozici.

Od začátku až do konce dobře vedený pohovor je při výběrovém řízení užitečným nástrojem pro výběr toho nejvhodnějšího kandidáta či kandidátky do pracovního týmu. Dále už pak jen zbývá ověřit požadované dokumenty a přílohy, které jsou pro nabízenou pozici nezbytné. Přeji všem katedrám a výzkumným pracovištím na FSS hodně štěstí při rozšiřování týmů a hledání vhodných kolegů a kolegyň na mezinárodní úrovni.

Děkuji všem účastníkům a účastnicím za jejich čas a aktivní zapojení během všech školení.

Vedení fakulty děkuji za možnost realizovat tato školení a také za podporu a účast. 😊

Za HR Award Gabriela Vybíralová