Česko-německý den: Krize etablovaných politických stran ve střední Evropě?

Ve čtvrtek 21. října se na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity odehraje již 8. Česko-německý den, tentokrát s podtitulem „Krize etablovaných politických stran ve střední Evropě?“. První panel bude na téma Střední Evropa pod palbou populismu, v druhém panelu se bude diskutovat téma Česká republika jako laboratoř krize a na závěrečném kulatém stole bude diskutován současný stavu tradičních stran a jejich budoucnosti v celém regionu.

29. 9. 2021

Kdy: čtvrtek 21. října 2021
Kde: Aula FSS MU
Organizátoři: Mezinárodní politologický ústav MU a Nadace Konrad-Adenauer-Stiftung v České republice

Volební klání v mnoha evropských zemích přinášejí v posledních letech pokles podpory pro politické subjekty, které vzhledem k jejich délce působení a jednoznačné ideologii označujeme jako standardní, klasické nebo etablované. Střední Evropa v tomto směru není výjimkou. I v souvislosti s podzimními parlamentními volbami v České republice a v Německu se proto nabízí celá řada otázek, jejichž zodpovězení bude tématem této konference.

Odborníci z ČR a sousedních zemích se v prvním panelu budou věnovat nástupu tzv. populistických stran ve středoevropském regionu, ke kterému dochází na úkor klasických politických stran. Druhý panel bude zaměřen konkrétněji na Českou republiku a krizi zdejších, historicky úspěšných politických subjektů. Tématem závěrečného Kulatého stolu bude mezioborová diskuze o současném stavu tradičních stran a jejich budoucnosti v celém regionu.

S potěšením můžeme oznámit, že konference proběhne klasicky v prostorách Auly Fakulty sociálních studií! Zajištěno bude simultánní česko-německé tlumočení a také občerstvení. Vstup na konferenci je bezplatný.

Bez popisku

Registrace na konferenci a podrobný program Facebooková událost


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.