Důležité informace z knihovny - přístup ke zdrojům

Informace o všem, co potřebujete vědět z naší knihovny přímo od její vedoucí - jak se vzdáleně připojit, dostupné elektronické zdroje, databáze a kontakt na knihovnu. 

26. 3. 2020

Bez popisku
Vážené a milé studentky, vážení a milí studenti,

rádi bychom Vám všem v této nelehké době byli co nejvíce nápomocni.
První dobrá zpráva - termíny všech výpůjček jsme Vám prodloužili zatím o měsíc. Přesné datum svých výpůjček si můžete zkontrolovat ve svém čtenářském kontě na http://aleph.muni.cz/

Potřebujete řešit něco konkrétního?
Neváhejte a napište nám na knihovna@fss.muni.cz nebo na náš FB 
https://cs-cz.facebook.com/knihovnafss . Jsme tu pro vás.

Potřebujete pracovat s e-zdroji mimo počítačovou síť MU?
Nastavte si tzv. vzdálený přístup: https://ezdroje.muni.cz/vzdaleny_pristup/?lang=cs

Potřebujete pracovat s databázemi pro Váš obor na FSS?
Najdete je zde knihovna.fss.muni.cz/ezdroje; stránka obsahuje i možnost vyhledávání ve více zdrojích současně (EBSCO Discovery Service v horní části stránky). Potřebujete zabrousit do databází z ostatních fakult? Využijte rozcestník:
 http://ezdroje.muni.cz/

Potřebujete titul z Grady, Portálu a dalších českých nakladatelství?
 Máme pro vás novou službu – Bookport, více informací najdete na našem webu: http://knihovna.fss.muni.cz/ezdroje.php?podsekce=77

Chcete si přečíst knihu z produkce MU?
Navštivte čítárnu Munispace
https://munispace.muni.cz/library

Co Vám můžeme vřele doporučit jako nejjednodušší a nejefektivnější práci s elektronickými zdroji je služba Discovery Service:
https://discovery.muni.cz/, která prohledává všechny elektronické a další zdroje, které jsou na Masarykově univerzitě k dispozici. A navíc je její součástí i nástroj Full Text Finder. Ten Vám umožní zjistit dostupnost plného textu. Je tu i seznam dostupných časopisů a knih, včetně těch z produkce Munipressu nebo Karolina, možnost exportu do různých citačních formátů a manažerů, tisk a řada dalších.

Na závěr třešnička na dortu: naše služba DDA (Demand Driven Acquisition), kde si můžete vybrat konkrétní titul z nabídky více než 750 vydavatelů a požádat o nákup e-knihy. Po schválení vašeho požadavku bude kniha ihned k dispozici. Podrobně na http://knihovna.fss.muni.cz/ezdroje.php?podsekce=72

Pevně věříme, že výše uvedené tipy, doporučení a možnosti Vám pomohou překonat složitou studijní i osobní situaci, ve které jsme se všichni ocitli. Pokud Vám i přesto nepůjde sehnat důležitý článek, zdroj nebo kniha, napište nám. Jsme tu pro Vás, nyní více než kdy jindy.

Vaše knihovna

Webové stránky knihovny FSS s aktuálními informacemi


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.