Mimořádné opatření rektora: Zrušení kontaktní výuky do 13. dubna

Rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš vyhlásil zrušil s okamžitou platností na měsíc kontaktní výuku. Reagoval tak na aktuální vývoj situace ohledně šíření nákazy koronaviru. Studenti se tak v příštím měsíci nebudou účastnit žádné kontaktní výuky (od 10. března do 13. dubna). Pedagogové ji mohou nahradit distanční formou tam, kde je to možné.

10. 3. 2020

Infomace od proděkanky pro studium Mgr. Adély Souralové, Ph.D.:

Zrušení kontaktní výuky je vyhlášeno od 10. 3. – 13. 4. 2020. Po dobu platnosti tohoto opatření mají všichni studenti a studentky bakalářského, navazujícího magisterského i doktorského studia v prezenční i kombinované formě zrušenu kontaktní výuku (přednášky, semináře, cvičení).

Zároveň ve výše uvedeném období platí zákaz vstupu studujících do budovy FSS MU. Knihovna na FSS je také uzavřena. Pro tento semestr se ruší bloková výuka kurzů, které ještě nezačaly a jejichž výuka přitom měla probíhat v období současného rektorského volna.

Jsou-li na toto období v předmětech plánovány průběžné úkoly, přesouvá se termín jejich odevzdání na poslední den rektorského volna. Termíny průběžných testů, jež se měly v tomto období konat, se ruší a jejich nové termíny budou upřesněny vyučujícími po obnovení výuky.

Nemění se termín pro odevzdání závěrečných (bakalářských, diplomových) prací.

Konzultace s vyučujícími probíhají výhradně mailem. Podobně studijní oddělení bude fungovat v zvláštním režimu - studijní referentky nebudou na telefonu, ale budou veškerou agendu řešit mailem.

Případná nesplnění studijních povinností pramenících z této mimořádné situace, která by těm z vás, kdo se chystáte v tomto semestru ke státnicím nebo byste nezískali dostatečný počet kreditů pro postup do dalšího semestru, budou řešena výjimkou ze studijních povinností. Nemusíte se tedy bát, že byste kvůli výše uvedeným opatřením museli měnit své dlouhodobější studijní strategie.

Situace je opravdu mimořádná pro všechny z nás. Proto Vám tímto zaručuji také maximálně vstřícný přístup ze strany kateder i fakulty u řešení případných komplikací ve studiu.

Celá situace je dynamická, předpokládáme, že se opatření budou vyvíjet – o všem Vás budeme včas informovat. Aktuální informace můžete sledovat také na www.muni.cz/koronavirus