MjUNI vystřídal Open House

Předposlední květnovou sobotu ožila budova fakulty díky dvěma akcím – hostili jsme MjUNI a Open House.

27. 5. 2024

Foto: Martin Indruch

MjUNI, tedy juniorská univerzita, je série výukových sobot pro děti od 9 do 18 let, kdy každá fakulta připraví program na jeden den. V letošním roce FSS nabídla 16 různých programů. Výuky samotné se zhostili převážně studující magisterských programů, ale také doktorandi, kteří si tam mohli vyzkoušet, jaké to je, stát před plnou učebnou posluchačů. Knihovna FSS se zapojila s opět úspěšným programem Šifra mistra knihovníka. Program přilákal na 250 účastníků, na své si přišli i rodiče, pro které si studující z katedry KSPS připravili doprovodný program s HR tématikou.

Ve stejný den se v Brně konal již šestý ročník festivalu Open House, díky kterému mají účastníci jedinečnou příležitost poznat zajímavé architektonické skvosty a kulturní instituce.

FSS se do Open House zapojila poprvé loni, při příležitosti oslav 25 let od vzniku fakulty. Letos jsme se rozhodli otevřít naše dveře pro individuální prohlídky budovy, které byly doplněny plakáty o historii stavby a QR kódy odkazující na audio průvodce, a pro dvě komentované prohlídky. Celkem naši budovu v rámci festivalu Open House navštívilo zhruba sto lidí.