12 bakalářských studijních programů

Přihláška ke studiu

Co u nás můžete studovat?

Nabízíme 12 unikátních studijních programů – 11 programů v češtině a 1 v angličtině. Programy v češtině můžete vzájemně kombinovat. Díky těmto kombinacím jsou také studijní programy v České republice jedinečné. Nikde jinde totiž nemůžete studovat např. Mediální studia a žurnalistiku v kombinaci s Environmetnálními studii nebo Mezinárodní vztahy v kombinaci s Veřejnou a sociální politikou a lidskými zdroji.

Jsme jedna z nejlépe hodnocených sociálněvědních škol v Česku. Konkrétní volba studijní kombinace vás připraví na budoucí praxi a posune ke konkrétním pracovním nabídkám v institucích veřejné správy, na ministerstvech, v diplomacii, tisku, PR, sociálních službách, nejrůznějších organizacích či firmách.

Bakalářské prezenční studium

Podejte si přihlášku Jak se přihlásit?

Stanislav Balík

„Zajímá vás, jak funguje lidská společnost? Sledujete svět kolem sebe a chcete mu lépe porozumět? My vás to naučíme. FSS je náročná a zároveň nám, vyučujícím, na studentech záleží – budete se tak vždycky moct zeptat a diskutovat jako rovný s rovným.“

Stanislav Balík
děkan Fakulty sociálních studií

Proč studovat u nás?

96

% absolventů a absolventek získá zaměstnání do 6 měsíců

8 z 10

absolventů a absolventek pracuje ve svém nebo příbuzném oboru

58

kombinací, ve kterých můžete studovat vybraný program spolu s vedlejším programem na FSS nebo ostatních fakultách MU

6

stipendijních programů na podporu studia v zahraničí, vědecké, kulturní i sociální činnosti

Jan Boček

„Na FSS jsem přišel z Fakulty informatiky a byl to útěk od strojů k lidem. Zpětně mi přijde bloumání, přeskakování mezi školami a nasávání nejrůznějších oborů přirozené, můžu ho jenom doporučit. Vlastně v tom pokračuju dodnes, i když s menším rozptylem. Což je jeden z důvodů, proč se s kolegy datovými novináři ocitáme mezi nominacemi na novinářskou cenu – pořád totiž objevujeme. Když budu víc při zemi – Katedra žurnalistiky zkultivovala moje psaní, zpočátku dost divoké. Hlavně mi ale – skrz spolužáky a spolu s politologií – pomohla ukotvit světonázor.“

Jan Boček
spoluzakladatel týmu datových žurnalistů v Českém rozhlase, nositel Novinářské ceny za inovativní online žurnalistiku a absolvent studijního programu Mediální studia a žurnalistika a Politologie

Přijďte k nám

Chcete se zeptat? Podejte si přihlášku Podívejte se na materiály