Nový britský velvyslanec Matt Field přednášel na FSS

Stejně jako v předchozích dvou letech, i letos se mohou studentky a studenti Fakulty sociálních studií setkat s více než desítkou evropských diplomatů. Jednu z přednášek kurzu How do they see us? The Czech Republic and its European Partners, jehož náplní jsou právě besedy s velvyslanci, navštívil v úterý 11. dubna i nový britský velvyslanec v České republice Matthew Field. Se studujícími diskutoval o své práci, mezinárodní politice i o svém působení na sociálních sítích.

12. 4. 2023

Studentům a studentkám z Katedry mezinárodních vztahů a evropských studií se v úterý 11. dubna představil diplomat Matt Field, který je od února 2023 novým britským velvyslancem v České republice. „Díky svým sociálním sítím je možná už i jedním z nejznámějších u nás,” podotkla na úvod docentka Monika Brusenbauch Meislová, jedna z dvojice vyučujících kurzu.

S humorem sobě vlastním se Matt Field podělil o zkušenosti práce diplomata, jímž, jak sám prozradil, původně být zcela nechtěl. Hovořil také o současné mezinárodní politice i vztazích mezi zeměmi po Brexitu. „Jsme moc rádi, že nový pan velvyslanec okamžitě a zcela bez váhání navázal na pravidelnou účast svého předchůdce v úřadu, pana velvyslance Nicka Archera. Jeho vystoupení bylo velmi zajímavé a obohacující, stejně jako následná debata,” zhodnotil přednášku garant kurzu proděkan Petr Suchý.

Kurz je koncipován tak, aby mohli studující s hosty diskutovat a pokládat jim otázky, diplomat Matt Field tak odpověděl na téměř dvacítku dotazů z publika. Ty se týkaly například jeho působení v Bosně a Hercegovině, propojení rodinného a pracovního života nebo jeho aktivity na sociálních sítích. „Jedním z mých úkolů je komunikace s veřejností a sociální sítě jsou pro to dobrým nástrojem. Chci, aby byl můj obsah autentický, informačně přínosný, zábavný a aby vyvolával diskuzi. To je koneckonců to, co dělá sociální sítě sociálními,” popsal.

Přestože je kurz How do they see us? určený pro studující na Katedře mezinárodních vztahů a evropských studií, přednášky diplomatů může navštívit i veřejnost nebo studující jiných mateřských oborů. Pozvání do letošního kurzu dále přijal například velvyslanec Spolkové republiky Německo Andreas Künn a švédský velvyslanec Fredrik Jörgensen, kteří na FSS vystoupí v dubnu a v květnu.

Informace o jednotlivých přednáškách, fotografie a další aktuality můžete sledovat na twitterovém účtu kurzu.

Jak to na přednášce velvyslance Spojeného království vypadalo? Podívejte se na galerii:

Fotograf: Lukáš Bastl