Seriál o lidech FSS

Přinášíme vám další díl rubriky přibližující kolegy a kolegyně z různých oddělení a kateder fakulty. V každém díle se můžete těšit na sedmero stejných otázek pro jednoho člověka. Tentokrat jsme vyzpovídali Petra Bartáka z katedry žurnalistiky.

27. 2. 2023

Petr Barták

„Zjednodušeně říkám, že se starám o to, aby katedra žurnalistiky neshořela. Starám se o naše specializované učebny, od Studia 5.27 přes TV studio, střižnu, PC54 až po rádio. To je nějakých 48 počítačů a hromada speciálního zařízení. Mám na starosti půjčovnu techniky a obecně veškerou techniku na katedře, která nespadá pod CIKT. Od jejího pořízení přes případný servis až po odpis.“

Petr Barták

Jak vypadá vaše ideální ráno?
Když si můžu přispat tak, že se probudím sám, a ne budíkem. Venku je světlo a slunečno, jdeme se projít se psem. Pes nic neprovede. Jdeme se s přítelkyní nasnídat do hotelové restaurace, protože jsme na dovolené v Alpách.

Poradíte kolegyním a kolegům dobrou kavárnu nebo místo na oběd v Brně?
Myslím, že místa na oběd v okolí mají všichni zmáknutá. Takže spíš doporučím dobrou víkendovou snídani třeba v Eggo Food Truck & Bistro nebo Coffee Trail.

Co vás v posledním půlroce nejvíc překvapilo?
Po těch letech na fakultě a po posledních pár letech dění ve světě už mě nepřekvapí asi nic.

Na co se ze svého pracovního dne nejvíc těšíte?
Že mě něco vytrhne z rutiny. Ať už je to stream debaty z Atria nebo studenti z rádia nebo televize, když potřebují pomoct realizovat nějaký nápad.

Jaké je vaše nejoblíbenější místo na fakultě?
Mám rád všechny učebny u nás na katedře žurnalistiky. Jsou to takové moje děti.

Jaká je vaše nejproduktivnější hodina v práci?
Když opadne gastrodemence po obědě. Ráno neudělám nic kreativního.

Jakou knihu jste v poslední době četla?
Nikdy jsem nebyl velký čtenář, ale přítelkyně mi na Vánoce darovala 1984 v podobě grafického románu. A abych to spravil něčím pozitivním, čtu Tři muži ve člunu – opět jako grafický román.