Buddies 2024 FSS MU

Dostali jste dopis o přijetí a teď nevíte, co dál? Ať už máte dotazy ohledně vašeho programu, jednotlivých předmětů a nebo zkrátka jen chcete poznat své budoucí spolužačky a spolužáky, jsou tu pro vás programové facebookové skupiny vedené našimi buddies. Každý program má svou vlastní skupinu, tak si níže najděte tu svou. 

Buddies jsou starší studentky a studenti, kteří vám mohou pomoci se všemi studentskými dotazy. Neporadí vám sice s formalitami, které řeší studijní oddělení (studijni@fss.muni.cz), ale naopak vám mohou sdělit své zkušenosti a tipy, které během svého studia nasbírali.

První kroky s FSS MU v pátek 14. 6. 2024

Přijali vás na víc vysokých škol nebo do několika studijních programů a vy nevíte, který si vybrat? Máte strach ze zápisu a z orientace na novém místě? Přijďte se podívat na FSS MU a přesvědčte se, že jsme pro vás ti praví! Navíc se vám budou věnovat starší spolužáci, kteří vám prozradí všechny life-hacky studia na FSS MU. Připravili jsme pro vás akci První kroky s FSS, takový malý den otevřených dveří, ale jen pro vás - (třeba i stále nerozhodnuté) budoucí studentky a studenty FSS.

Určitě si toto setkání nenechte ujít. Kromě prohlídky fakulty a poznání mnoha nových tváří a třeba i budoucích nejlepších přátel se můžete podrobněji seznámit s programem, který chcete studovat, zeptat se na vše, co vám není jasné, a třeba i nasbírat spoustu tipů, které se vám během studia budou hodit :)

9:00 
Komentovaná prohlídka Fakulty sociálních studií MU

Před vchodem do budovy
První prohlídka fakulty pro ranní ptáčata. Přijďte se podívat, jak vypadá naše knihovna, kde je Studijní oddělení, jak se dostat do “krmítka” - našeho bistra, nebo odkud vysílá studentské Rádio R. Sraz si dáme před vchodem do budovy.

10:00
Přivítání a otázky a odpovědi se Studijním
oddělením

Učebna P52, 5. patro
Hned po krátkém úvodu spolu se studijním oddělením mrknete na to, co je IS, k čemu slouží ISIC, jak se dělají rozvrhy a kde zjistit, které předměty jsou povinné a které ne. A mnohem víc! Prostor bude i pro vaše dotazy.

11:00 - 15:00
Pokec s buddies o vašem studijním programu

Atrium, přizemí
Jednotlivé studijní programy vám představí sami studenti a studentky, takzvaní buddies, kteří budou zároveň vašimi parťáky v začátku studia. Po celý den vám budou k dispozici v učebnách a atriu, kam za nimi můžete kdykoliv přijít a poslechnout si jejich vyprávění o daném oboru, anebo se jich zeptat na vše, co vás zajímá!

12:00
Otázky a odpovědi se Studijním oddělením

Učebna P52, 5. patro
Nestihli jste ranní přednášku Studijního oddělení? Nevadí. I tentokrát vám představíme všechny záludnosti, které může zápis do studia přinést, a spolu se Studijním oddělením vám poradíme, jak na ně. Co je IS, k čemu slouží ISIC, jak se dělají rozvrhy a kde zjistit, které předměty jsou povinné a které ne. A mnohem víc! Prostor bude i pro vaše dotazy.

13:00
Komentovaná prohlídka Fakulty sociálních studií MU

Před vchodem do budovy
Nestihli jste přijet ráno na devátou, nebo byla skupina moc velká? Rádi pro vás komentovanou prohlídku zopakujeme. Sraz opět před budovou.

15:00 - 16:00
Doprovodný program kateder

Některé katedry si pro vás připravily navazující program. Přijďte se seznámit se svými budoucími vyučujícími a prozkoumejte, jaké bude studium na vašem vybraném oboru. 

Doprovodný program některých kateder od 13:30

13:30
Envirosetkání: Neformálně o studiu s vyučujícím Janem Dostalíkem
učebna U41, 4. patro

Nastupujete do prváku environmentálních studií a chtěli byste vědět, co vás čeká? Přijďte na neformální setkání s doktorem Janem Dostalíkem a poslechněte si, jak to u nás na enviru chodí, jaké předměty si můžete zapsat nebo co všechno můžete při studiu zažít.

15:00
Kavárna Svět: Na kus řeči s vyučujícími Katedry mezinárodních vztahů a evropských studií

Učebna 24a, 2. patro
Setkejte se s vyučujícími Katedry mezinárodních vztahů a evropských studií, kteří vás budou při vašem studiu provázet přednáškami a semináři. U šálku kávy vám představí možnosti, které mezinárodní i evropská studia otevírají, nebo třeba to, kam všude po světě se můžete vydat. Přijďte poznat svou budoucí katedru zblízka, těšíme se na vás!

15:00
Kavárna sociální práce
U41, 4. patro

Přijďte si dát něco dobrého na zub a poznejte vyučující z katedry sociální práce! Na neformálním setkání se můžete dozvědět informace také od současných studentů a studentek a získat tipy do začátku studia.

15:00
Workshop: Jak se nebát přihlásit, když nesplňuji požadavky na pozici
učebna P52, 5. patro

Klára Zbončáková, naše magisterská studentka, která pracuje v SAP v recruitingu a employer brandingu, bude diskutovat, jak se dostat do praxe již během studia. Zároveň ukáže, proč je užitečné mít Linkedin, a předá vám praktické tipy, jak na něj. Workshop je určený pro všechny, nejen pro budoucí prváky a prvačky Veřejné a sociální politiky. Rádi vás uvidíme!

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.