Poslechněte si: FSS pohledem studentky a absolventa

Za pár let si řekneme. Podcastová série Masarykovy univerzity nabízí pohled na studium optikou nejen současných studentů a studentek, ale i těch, kteří již absolvovali. Kam je fakulta posunula, jak se změnila výuka a kdy se Brno stalo Mekkou kaváren a restaurací? Poslechněte si rozhovor se studentkou Sociální práce a absolventem Mezinárodních vztahů.

12. 1. 2023

Jednomu z nich skončila dráha studenta již v roce 2014, druhé teprve nedávno začala. Společné však mají Dan a Markéta jedno – všechny přednášky a semináře svých oborů absolvovali na Fakultě sociálních studií. V podcastovém rozhovoru vyprávějí o svých zážitcích ze studií a o tom, co jim FSS vnesla do života.

Daniel Měsíc je absolventem oboru Mezinárodní vztahy a energetická bezpečnost. Namísto Brna byste jej nyní našli spíše v Bruselu, kde jedná s evropskými politiky jakožto akreditovaný lobbista. Podle svých slov funguje jako úzké hrdlo mezi politikou a byznysem a komunikace je pro něj základním pracovním nástrojem. Rozhovor s Danem najdete v časopise Atrium.

S Markétou Máčkovou, která studuje sociální práci, se můžete setkat nejen na Fakultě sociálních studií, ale také v brožurách, na plakátech a v dobrovolnických organizacích. Kromě školní praxe se totiž dobrovolnictví věnuje i volném čase. Rozhovor s Markétou si můžete přečíst zde.

Pusťte si rozhovor s Danem a Markétou: