International Relations and European Politics

PEACE THROUGH STRENGTH.

Podat přihlášku

Co se naučíte

Cílem bakalářského studia programu Mezinárodní vztahy a evropská politika je rozvoj znalostí o mezinárodních vztazích a evropské politice. Zvláštní důraz je kladen na rozvoj schopností analyzovat, vyhodnocovat, interpretovat a chápat teoretické aspekty studovaných empirických problematik a vše kriticky reflektovat při expertní činnosti. Jedná se zejména o moderní historii, teorie konfliku a kooperace, teorie evropské integrace a mezinárodní politickou ekonomii. Systematické zdokonalování v měkkých dovednostech a výzkumných technikách připraví studující ke kvalitní expertní analytické práci v oboru. Obecným cílem programu je systematickým důrazem na rozvoj analytických dovedností studující dobře připravit jak na uplatnění na globálním trhu práce u potencionálních zaměstnavatelů, tak na případné magisterské studium v globální akademické konkurenci.

Praxe u všech typů potenciálních zaměstnavatelů studentů programu je volitelnou součástí studia. Katedra bude kultivovat a rozšiřovat existující bohatou nabídku příležitostí pracovních stáží a zahraničních pracovních pobytů pro zájemce ze strany studujících.

Více informací na http://irep.fss.muni.cz/

Absolventi programu mohou pokračovat k magisterskému vzdělání kdekoliv na světě a uplatní se v řadě profesních oblastí, zejména však: ve státní správě a v diplomatických službách, ve výzkumných a analytických pracovištích, ve vědecko-pedagogické činnosti na vysokých školách, v aparátu politických stran, v novinářské profesi a na půdě mezinárodních organizací. Velmi významnou možností uplatnění absolventů je korporátní sféra, zejména velké nadnárodní korporace.

Přijímací řízení probíhá na základě posouzení dokumentů a pohovoru s uchazeči. Dokumenty: cover letter of 500 words essay - 1,500-word essay on an international world's policy topic of your own choice secondary school certificate and overall results (if applicable) proof of English ID or passport copy

Přijímací komise hodnotí materiály uchazečů a pohovory s nimi do maximální hodnoty 100 bodů. Podmínkou přijetí je minimální zisk 60 bodů.

Bodové hranice a počty přijatých z minulých let

4. 12. 2019 – 1. 6. 2020

Termín pro podání přihlášek

Termíny přijímacích zkoušek

Předměty

Jak může vypadat vaše studium:

Navazující studium

Informace o studiu

Typ studia bakalářský
Forma prezenční ano
kombinovaná ne
Možnosti studia jednooborově ano
jednooborově se specializací ne
v kombinaci s jiným programem ne
Vyučovací jazyk angličtina
Studium v cizích jazycích je zpoplatněné
Bodové hranice a počty přijatých z minulých let

Mgr. Jana Urbanovská, Ph.D.

Mgr. Martin Chovančík, Ph.D.