Global Challenges: Society, Politics, Environment

Bakalářské studium v prezenční formě v anglickém jazyce.

Program je možné studovat pouze jednooborově. Studium je zpoplatněno částkou 3 000 EUR za akademický rok.

Termín podání přihlášky v závislosti na zvoleném přijímacím řízení (půlnoc )

Co se naučíte

Cílem bakalářského programu je poskytnout studujícím interdisciplinární přístup k politickým, sociálním a environmentálním globálním výzvám. Důraz je kladen na holistický přístup. Za využití disciplín politologie, sociologie, sociální antropologie a environmentálních studií, tento program podporuje studující v propojování teorií napříč disciplín. Program je unikátní ve třech ohledech: 1. tematizuje současné výzvy globálního světa na makro, mezzo a mikro úrovni jednotlivců, sociálních struktur a politik; 2. inkorporuje interdisciplinární přístup, 3. zdůrazňuje varietu výzkumných metod a nástrojů nutných pro porozumění globálních témat. Po absolvování jsou studující schopni využívat analytické vědomosti a jsou kompetentní realizovat analýzu sociálně-vědního výzkumu. V průběhu studií se studující naučí schopnosti pracovat s informacemi a jejich kontextualizací. Naučí se rozumět světu kolem a vidět daná témata z odlišných perspektiv.

Training today's students for tomorrow's challenges.

Program nevyžaduje žádnou praxi. Studující jsou podporováni ve vyhledávání stáží, která může být uznána jako povinně volitelný předmět.

Absolventi a absolventky programu Global Challenges mohou najít uplatnění ve státní správě, výzkumných institucích, nevládním sektoru. Zároveň mohou pokračovat v navazujícím magisterském studiu. Vědomosti a dovednosti nabyté studiem (řešení problémů, analytická práce, komunikace, sběr a analýza dat, project management, práce v týmu apod.) jim pomohou v jakémkoli jiném oboru, který si vyberou.

Údaje z předchozího přijímacího řízení (přihlášky 10. 1. – 15. 4. 2024)

The documents we collect are:

1. Secondary school certificate or proof of current studies
  2. Proof of English - ( see a list below)
  3. ID or passport copy

Online exam offered by Scio, and it must be paid in addition to the already paid application fee. The registration fee for the online exam is 27 €. You can choose one of the four terms of the online exam (see terms and link for registration below).

You have to register here:

Exam date Registration deadline
03.02.2024 18.01.2024
02.03.2024 15.02.2024
12.04.2024 28.03.2024
01.05.2024 15.04.2024

Průvodce přihláškou

Předměty – příklad průchodu studiem

Jak může vypadat vaše studium:

Podrobné informace o předmětech studijního plánu

Navazující studium

Typ studia bakalářský