Na praxi k těm nejlepším

Praxe je na FSS MU přirozenou součástí výuky. Vybrané kurzy a přednášky jsou vedeny lidmi z praxe. U většiny studijních programů je praxe či stáž povinnou součástí studia. Během každého semestru nabízíme řadu workshopů, debat a přednášek zaměřených na praktické aspekty odborných témat. Zažijete také pravidelně nabízené exkurze, které jsou připraveny na míru studijním programům.

37

studentských zahraničních pracovních stáží za rok

26 434

hodin strávených praxí

180

spolupracujících organizací

54

exkurzí

Na FSS můžete praxi absolvovat přímo v katederním cvičném médiu Stisk, v Radiu R, v redakci studentské televize Studex.tv nebo v internetové psychologické poradně.
Pracovní stáže v zahraničí jsou ideální cestou k získání praktických zkušeností, které přinesou lepší možnosti budoucího uplatnění. Na výběr máte nejrůznější instituce v zemích EU, se kterými již dlouhodobě spolupracujeme. Případně můžete sami oslovit vhodnou organizaci kdekoliv v zahraničí.

Kristýna Kunčarová

„Jako studentka veřejné politiky, sociální politiky a lidských zdrojů vnímám, že nejlepší přípravou na budoucí zaměstnání je propojit si získané znalosti s praxí již během studia. Od prvního ročníku jsem cítila, že nás vyučující podporují v mimoškolních aktivitách, ať už nabídkou odborných praxí či dobrovolnických prací. Studium mi umožňuje sestavit si rozvrh předmětů podle sebe. Díky tomu působím od konce prvního ročníku na HR oddělení a zároveň se zapojuji do dobrovolnických činností v rámci katedry. Jsem moc ráda, že mohu předávat své zkušenosti se studiem dalším uchazečům, a podporovat tak náš obor.“

Kristýna Kunčarová
absolventka programu Veřejná a sociální politika a lidské zdroje

Pomáháme

Řada studentů a studentek se zapojuje také do dobrovolnické činnosti ať už ve spolupracujících neziskových organizacích nebo prostřednictvím platformy MUNI pomáhá.

I prostřednictvím dobrovolnictví získávají naši studenti a studentky skvělou praxi.

CHCI POMOCI

Chcete se zeptat? Podejte si přihlášku Podívejte se na materiály

Přijďte k nám

Projděte si prostory našeho TV studia a Radia R

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.