Evropa a svět
na dosah

Studijní nebo pracovní pobyty v zahraničí vnímáme na FSS MU jako zásadní příležitost a velmi podstatnou součást studia. Díky nim získáte nejen nové odborné poznatky a praktické dovednosti, ale také se osamostatníte a navážete nová přátelství a profesní vztahy, mnohdy na celý život. Pokud se zajímáte o atraktivní pracovní pozice, zahraniční zkušenost by ve vašem životopise neměla chybět. Výrazně totiž zvyšuje šance na úspěch.

300

studujících ročně vycestuje za studiem nebo pracovní stáží

270

podepsaných partnerských smluv se zahraničními univerzitami

3

joint master nebo double degree programy v rámci Evropy

50

zahraničních vyučujících přijíždí během roku na naši fakultu

Evropa

Na FSS máte možnost absolvovat část studia v zahraničí se stipendijní podporou. Jen s programem Erasmus+ máte na výběr z 220 partnerských univerzit po celé Evropě, na kterých můžete studovat v rámci semestrálních výměnných pobytů. Tento program umožňuje také praktické stáže ve firmách a institucích v zemích EU.

Sheizaf Rafaeli

„Působil jsem jako pedagog i výzkumník na mnoha univerzitách včetně Stanfordu a Oxfordu. Kdyby se mi nějaká univerzita nezalíbila, už bych ji nenavštívil. Do Brna se vracím rád. Na Fakultě sociálních studií jsem po páté a vždy si velmi užívám zdejší pohostinnost, areál fakulty a jeho atmosféru.“

Sheizaf Rafaeli
hostující profesor z izraelské Univerzity v Haifě

Svět

Mimo Evropskou unii pak můžete studovat na partnerských univerzitách naší fakulty i celé MUNI. Vydat se můžete například do USA, Izraele, Ruska, Švýcarska, Indie, Japonska, Austrálie, Mexika nebo do Jižní Koreje a na Tchaj-wan. Naši studující úspěšně získávají stipendia pro své zahraniční studium od Fulbrightovy nadace či jako vládní stipendisté. Pokud si vyberete pobyt na instituci, která konkrétní stipendijní podporu nemá, můžete získat podporu a vycestovat jako Freemovers.

300

předmětů je každý rok vyučováno v angličtině

1 500 000

Kč na dodatečnou stipendijní podporu výjezdů studentů FSS k celouniverzitním stipendijním programům

200

zahraničních studujících za rok na fakultě

Anastasija Kriušenko

„Práce v médiích už při studiu není na FSS pouhou možností, je to každodenní realita většiny zdejších studentů. A v tom je i výhoda Masaryčky před jinými univerzitami. Kromě hromady cenných zkušeností v univerzitních médiích jako MUNI TV a Studex.tv a tříměsíční stáže v Televizi Seznam, jsem měla možnost vycestovat na roční hrazený studijní pobyt na University of Montana. Práce v amerických veřejných a univerzitních médiích mi dala nespočet zážitků, kontaktů a praktických znalostí. Přiblížila mě i k současné práci v zahraniční redakci CNN Prima NEWS. Studium žurnalistiky na FSS je podle mě v Česku tím nejlepším startem pro začínající novinářky a novináře. A samozřejmě ho všem aktivně doporučuji!“

Anastasija Kriušenko
absolventka bakalářského programu Mediální studia a žurnalistika, redaktorka nové televizní stanice Prima CNN News

Chcete se zeptat? Podejte si přihlášku Podívejte se na materiály

Přijďte k nám

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.